Arkadan çarpma

pasa050

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selamlar. Öndeki aracın ani durmasıyla ben de frenledim takip mesafemi koruduğum için durabildim. Ancak arkadan gelen araç bana çarptı. İnip baktık herhangi bir şey yok. (çarpan araç çok hızlı değildi) Tamponda ufak tefek hariç çizik bile yok bu yüzden tutanak tutmadık. Ancak ustaya baktırdığımda tampon içi barın kırılmış olabileceğini söyledi. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Tampon içi sürpriz yumurta gibi çıkabilir mi? tahmini hasar ne olur?

melabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Ayni durim bende deildu boya dahil en az 200 adam la anlasip yaptırın bence

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dert etme o kadar çok dandik değil için rahat olsun sür gitsin.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalara sordun mu kesin tampon ayağı kırıktır zaten . Kendilerine iş çıkartmak için söylüyorlar. İçiniz rahat olsun. Ayak kırılmış olsa tampon tam oturmamış gibi gözükür. Duruşunda sıkıntı yoksa kırıkta yoktur. İki se önce aracıma karşıdan gelen aracın çarpması sonucu ayna kırıldı . Nasılsa haklıyım diye sigortadan yaptırdım. Usta aynayı takarken orjinal göndermiş sigorta diyerek kandırdı. Sonradan expertiz raporuna ulaştım. Birde ne göreyim ayna yan sanayi takılmış. Ayna fiyatı 150 tl işçilik 200 tl. Astra g de ayna çıkaranlar bilir. Yeni ayna takmak 1 dakika sürer. İşin sinir olduğum tarafı adamla anlaşma yapıp 50 TL ye halledebilecegim iş hasar kaydı olarak işlendi . Hadi kayıt miktarı ufak dicem ama ustanın 200 lira kazanmak için söylediği yalan sinir bozuyor. Orjinal takıldı iyiki sigortadan yaptirmisim diye düşünmüştüm.

pasa050

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hepinize teşekkür ederim.Tampon kenardan hafif şişmiş ama çok değil salladığım zaman saglam duruyor. Plakanın olduğu bölüme dışardan vurduğum zaman içerden demir sürtmesi gibi langır langır ses geliyor. Servis dışardan baktı darbe emici demir kopmuştur 500 tl gibi bir masrafın olur dedi. Yarın servise götürüp hasar tespiti yaptırmayı düşünüyorum. Sizce ne yapayım. Birde adam anlaşmaya yanaşmayacak karakola gittim dava açmanız lazım dedi. Bu da bana ders oldu artık kuş pislese tutanak tutacağım. Ya cepten verecez ya kasko işine girecez.

pasa050

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
Ayni durim bende deildu boya dahil en az 200 adam la anlasip yaptırın bence

Kardeşim yetkili serviste mi yaptırdın? Tamponda hafif boya çatlaması var ama boyamayı düşünmüyorum. Sadece darbe emici demiri yaptırırım o önemli

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun , arkadaşın yeni kangosunda , arkadan yavaşça çarpan araç tampona ve tırnaklarına hiçbir zarar vemezken , koruma barı bayagı bir yamuk biçimdeydi , bu yuzden park sensorlerı bıle takılamıyordu , levye ve kriko yardımı ile düzeltebildigim kadar duzelttim , yani diyecegim o ki dıştan sorunsuz gözükebilir ama , dediginiz gibi supriz yumurta misali...