Arka silecek su fışkırtma sorunu

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
sorunum arka silecekteki su püskürtmesi ile alakalı.Arka tarafa su püskürtmek istediğimde su püskürtme motorundan ses geliyor fakat arkaya su gitmiyor.İlk servise götürdüğümde bu su püskürtme motorunun bozulduğunu yeteri güçte su püskürtmediğini ve arkaya yetiştiremediğini söyledi.Başta mantıklı geldi.Çünkü o küçük dinamo sol önde bulunuyor.Bende yıldız sanayiye gittim ve çıkma bir tane aldım. Benimkiyle değiştirdik.Ama hiç bir fark yok.Şimdi komple tavanın sökülüp o su borusunun değişmesi gerektiğini söylüyorlar.Acaba başka bir problem olabilir mi bu ?

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hortum kopmuştur. yıllardır gevremiştir.
benimki kopmuştu kendim değiştirdim.
tavandaki kenar kapakları açmıştım ama boşuna o kadar uğraşmışım,
sadece arka bagaj kapağına giden körüğü ve rüzgarlığı sökmek yeterliymiş çünkü o arada ek noktası varmış sadece 80 cm civarında hortum kullandım.
hemde hırdavatçıdan aldığım ince hortum cuk diye oturdu.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka körük derken içteki plastik kapaktan mı bahsediyorsunuz ? bu yaptığınız işlemleri bende yapabilir miyim ? biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz çok memnun olurum, ilgi alakanız için teşekkür ederim şimdiden...

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki astra f kasa.
körük dediğim şey içinden kabloların geçtiği ara lastik hortum.
kapı menteşelerinin yanında olur genelde.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bırak servisi bozulduğunu felan öne tazyikli geliyorsa sorun arkaya giden hortum bağlantısında veya ucu tıkanıklığından...

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, bende de benzer bir durum olmuştu. H kasa Hb ise bagaj kapağını açınca tam ortadan, camın yanından elinizi nazikce plastiğin içine doğru sokun, hafiften esnetin hemen bırakacaktır. bu şekilde plastik parçaları sökün. Hortumları vs göreceksiniz zaten. Su çıkan parcadan hortumu söküp tekrar cam suyu gelmesini sağlayın, gercektende su gelmiyorsa sorun daha ön taraflardadır. Bende su hemen gelmişti. Uçtaki su çıkan parcayı söküp temizleyince düzelmişti.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka stop lambasını çıkarttım , su çıkan boruyu söktüm. nefesimle çektim arkaya gelsin su diye ama çok az miktarda geliyor, saniyorum tavandaki boru geçen bölümü söküp bakacağım

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denemedim :( ortada bi çatlak yada yırtık olsa tavan su olmaz mı zaten ? bir türlü çözemedim problemi :(

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortada catlak vs olabileceği gibi, tıkanıkta olabilir.