arka koltuk içindeki emniyet kemeri

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
astra h 2011 aracımdaki arka koltuk içindeki emniyet kemeri takılı kalmış bırakmıyor. nasıl bir şey yapabilirim bilmiyorum. bu konuda daha önce başına bu arıza gelmiş arkadaşlardan yardım bekliyorum. araç muayeneye girecek ağır kusur olur mu bu durum.

selahattin.ycl1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki wd40 sıkıp açmayı deneyebilirsiniz . Yağlama ve pas sokucu özelliği mevcut

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun ağır kusur olarak değerlendirilir. Bir döşemeciye uğrayıp 15 20 dakikada hallettirebilirsiniz.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
astra h 2011 aracımdaki arka koltuk içindeki emniyet kemeri takılı kalmış bırakmıyor. nasıl bir şey yapabilirim bilmiyorum. bu konuda daha önce başına bu arıza gelmiş arkadaşlardan yardım bekliyorum. araç muayeneye girecek ağır kusur olur mu bu durum.

Muayeneye böyle gitme kesinlikle ağır kusura girer. boş yere git gel yapma. o yüzden tamir yaptır öyle git. Muayene de sadece takılmasına bakıyorlar geri sökmesine bakmıyorlar. kemerler takılı vaziyette aracı teslim ediyorlar. bilginiz olsun

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
koltuğun içindeki bu mekanizmaya ben nasıl ulaşırım onu bilemiyorum. tamiri basit bir şey olsa gerek sanıyorum ancak göremediğim için elimden bir şey gelmiyor.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltuğun içindeki bu mekanizmaya ben nasıl ulaşırım onu bilemiyorum. tamiri basit bir şey olsa gerek sanıyorum ancak göremediğim için elimden bir şey gelmiyor.

Bırakma tuşuna hızlı hızlı basıp bırakın bi yandan da klit içine wd 40 sıkın belki birakir

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bırakma tuşuna hızlı hızlı basıp bırakın bi yandan da klit içine wd 40 sıkın belki birakir

bırakma tuşu dediğiniz tam olarak nedir acaba. takılı dediğim şey toka diğer aparata takılı değil. kemer sargılı halde takılı kalmış.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bırakma tuşu dediğiniz tam olarak nedir acaba. takılı dediğim şey toka diğer aparata takılı değil. kemer sargılı halde takılı kalmış.

Ben kemere takılı kaldı sandım. Bagaj tarafından bı kapak vs yokmu açıp sokebilcek anca öyle olur sanırım

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
arka taraf döşeme ile kapatılmış. illa ki bir yolu vardır ama bakalım. eğer çözüm bulursam buradan paylaşırım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mekanizma kilitli kaldıysa, yani kemer ne yerinden çıkıyor ne de yerine giriyorsa buna neden olacak bir iki ihtimal vardır. 1- Kemer mekanizmasının kaportaya bağlandığı yer gevşediyse, mekanizmanın açısı/konumu değiştiği için kemer hareket etmez.
2- Kemeri gerek yay kırılıp araya sıkıştıysa gene kemer hareket etmez.
3- Kemerin kayış kısmı yuvasından çıktıysa bir yere sıkışmış olabilir.