Arka Koltuğa Oturunca Belirgenleşen Lokurtu Sesi

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka Koltuğa Oturunca Belirgenleşen Lokurtu Sesi

Fazla takilmamak lazim murat
orayi yapiyorsun baska yerden ses geliyor. Ben biraktim takilmayi artik. 

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

B֜LENT link' Alıntı:
Fazla takilmamak lazim murat
orayi yapiyorsun baska yerden ses geliyor. Ben biraktim takilmayi artik. 

Abi Bu Kadar Basit Yerlerden Ses Gelmesi ևok Garip Ya Nasıl Mühendis Bunlar Bunlar Hiç Hesaplanmdadan mı Takılıyor....

ilk Videodaki Tozlukları Dışardan Sallarsak Sallnıyosa eğer Ses Yapma nedenlerinden biri bu o Yuvarlak köpüğü direk içine mi itiyor abi çift taraflı bant gösterdi onunla sarıp içinemi ittiriyor acaba

2. Videodaki sesi nasıl bulmak için arka amörtisörler sökülecek başlıkalrın girdiği yer teflon bant ya da izolasyon bandı gibi bişeyle boşluk alınacak anladığım kadarı ile

Aslında haklısın abi şu yandann içim rahat bu sesler hani arbaya zarar verecek sesler değil biraz fanteziye kaçıyor işte bu açıdan gönlüm rahat osuruktan bir plastik parçadan gelen ses

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serviste bu sesi bu parçanın yaptığını bulamamışlardı.anlamıyorum nasıl aracı güvenip emanet ediyoruz.valla garajım olsa aracın bakımınıda kendim yapıcam servise gidince bir sorun olunca neyden kaynaklandığını ben söylüyorum adamlar ağzı açık bakıyor:)

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
herkes bişey demiş ama bence ne kaliper ,ne amortisör, ne koltuk , ne bagaj kapağı içinden gelen sesler.bende de GTC var hepsi garantiden yapıldığı halde ses kesilmedi ben kendim sonunda sesi buldum ve kestim.ama havaların ısınmasına doğru tamamende çözülecek.sorun amortisörün dışındaki plastik parçadan kaynaklanıyor(amortisör tozluğu).aracın içinde oturup dışarıdan birine sallattırın sesin bu olduğunu göreceksiniz.o plastik sallanan parçadan dolayıda bu ses içeriye lokurtu sesi gibi geliyor.dediğimi deneyin göreceksiniz.resim çekip anlatacağım olayı ama telefonum hala garantide:)

Cok guzel bir paylasim,tesekkurler

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de, gıcırtı şeklinde olmuştu Corsa'da. Gittiğimde Tarık beyle konuşurken aracın Corsa olduğunu görmeden, kaliperden geliyor olabilir demişti. Sonra Corsa olduğunu öğrenince tamam sorun değil hallederiz demişti. İyileştirme yapacağız diyerek bir iki saat içinde tüm sorunlarıma çözüm bulmuştu :D

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

ze623 link' Alıntı:
serviste bu sesi bu parçanın yaptığını bulamamışlardı.anlamıyorum nasıl aracı güvenip emanet ediyoruz.valla garajım olsa aracın bakımınıda kendim yapıcam servise gidince bir sorun olunca neyden kaynaklandığını ben söylüyorum adamlar ağzı açık bakıyor:)

Hocam Peki Siz Nasıl Yaptınız Uygulamayı  Bu Arkadaş Boruların İzolasyonu için kullanılan köpükten koymuş sen ne koydun nasıl koydun ve ordan nasıl düşümüyo o köpük dışını çift taraflı bantlamı tutturuyo birde dışardan sallandığı  zaman belli oluyomu yoksa lastikleri sökmek mi lazım ben bunu yaparım :)

Bülent abi diğer video ön amortisörlerle alakalı sanırım

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yalnız bendeki ses basit tık tık sesi olarak değil bağagı tok ve yoğun geliyor.hatta arabayı sağa çektirip bagajda birşey mi var diye baktırdım düşünün o derece.önde müzik ve konum itibariyle sesi almıyorum çok fazla ama arkada sesi çok net hissediyorum.Asker uğurlama işimiz var bu aralar ondan sonra servise gidecem kesinlikle.inşallah sıkıntıyı bulur hallederler