Arka kapılara JBL hoparlör taktırdım...

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, astra 1.4 T aracımın arka iki kapısına iki adet  RMS lik hoparlör taktırdım. Hiç aklımda yoktu necvox servisen geri görüş kamerası değişimi için gitmiştim bir anda karar verdim hatta amfi'de taktırdım fakat cızırtı yaptığı için söktürdüm. Hoparlörlerden çok aman aman sonuç alamadım ama amfi ile birlikte mükemmel sonuç vermişti dediğim gibi akşam farklar açık iken cızırtı yapıyordu, sistemi takan arkadaşlar sorunu çözebiliriz dediler ama ben amfinin sökülmesini istedim ve söktürdüm... Taktırmak isteyenlere pek tavsiye etmem çok fazla bir sonuç alamıyorsunuz amfisiz...

Arkadaşlar benim asıl sormak istediğim aracıma arkalara iki hoparlör taktırdım dediğim gibi ama hoparlörleri takarken orjinal hoparlörelirinin etrafında bulunan bilezikleri kestiler aldılar ve jbl hoparlörlerine taktılar onunla birlikte kapıya monte ettiler... Arka her iki kapınında kenarlarında hafif bir boşluk kaldı birtanesinin fotosunu çektim bana anormal bir durum var gibi geldi sizlerden ricam böyle bir durum normal mi? Hata ne olabilir ? Taktırdığım yeri aradım biraz uzakta olduğum için gidemedim henüz, bunlar kapıya olduğundan büyük haporlör takıpta kapının yerine tam oturmamasına mani mi oluyor acaba??? Sizlerin yorumu nedir? Kendi araçlarınıza bir bakabilir misiniz? Bu olay çok canımı sıktı iyide sonuç alamadım zaten... Fotoğrafa bakıpta yorum yapabilir misiniz? şimdiden teşekkür ederim saygılar...

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka kapılara JBL hoparlör taktırdım...

Oturmamış, nedenine gelince; takılan hoparlörler büyük gelmiş kapıyı kasmış, karşılayan parçanın traşlanması gerekiyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanki oranin kopcasini takarken kirmislar gibi duruyor 
Orjinal kolonlari  iyiydi
Mid takimi ve anfi baglamadiktan sonra kolon takmak mantiksiz.

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, bunu yapan pionerr servisi ile görüştüm telefonda büyük hoparlör mü taktınız yoksa diye sordum, yok kesinlikle öyle birşey yok orjinal hoparlörlerinin aynı büyüklükte hoparlör taktım diye söylendi bana, ama bende ilk baktığımda kapıya hoparlörün büyük geldiğini tahmin etmiştim ama takan şahıs öyle iddia edince kafam karışmıştı. Yani bunlara verilen paralar haram, tek kelime ile yazıklar olsun. Ankarada yaptırdım necvox servisi bunu yapan...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bariz açık kalmış, hemen düzeltilmesini talep edin
orjinalleri gibi olsa bu kadar açık olmazdı, yarın birgün oradan ses ve çıtırtı gelme
su alma vs. problemler çıkabilir bence orjinali gibi yaptırmanızı tavsiye ederim

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

başluk olan yerin karşısında kapıda delik varsa kesin klipsi kırmışlardır.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orjinal hoparlorler icine gomuluyor, bizim araclarda hoparlorleri karsilayan parcanin uzerinde sert plastik yuva var, ondan dolayi denk gelmiyor ve kapi kasiyor. Traslanmasi lazim. Ben arkalara komponent taktirdim anfisiz, gayet guzel sonuc verdi.

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim, en kısa sürede aynı yere götürüp aracı düzeltmelerini isteyeceğim, yani artık hiçbir ustaya güvenmeyeceğim ya adam birde yalan söylüyor büyük hoparlör mü taktınız diyorum hayır asla öyle birşey olmaz nasıl takarım büyük hoparlörü diye söylenip duruyor ama belli işte göz var izan var...

Birde arkalara hoparlör taktırdım ama netice alamadım arkaya bilmiyorum coaxial mı taktılar kompenent mi? Açıkcası bunlarıda bimiyorum nedir bunlar gidince ona göre konuşayım en azından...

Hepinize teşekkür ederim sonucu burada paylaşacağım...