arka camlar tam inmiyor

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun aksam 8 aydır hiç yapmadıgım bişeyı yaptım ve arka camları kontrol etmek için indirdim bide ne göreyim sonuna kadar ınıp kaybolmuyor on camlar gibi cok az 3-4 cm kadarı dısarda kalıyor bu normal mi arkdaslar

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: arka camlar tam inmiyor

+1 tesekkurler oruclu bir adama su vermiş kadar rahatlattınız :))

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firakog link' Alıntı:
+1 tesekkurler oruclu bir adama su vermiş kadar rahatlattınız :))

Benim gördüğüm piyasadaki hemen hemen tüm araçlarda bu böyle... Dikkat edin fark edeceksiniz, hemen hemen hiçbir aracın arka camları tam inmez (Tofaş dahil).

Ben bu konuyu araştırdım ve çeşitli sebepleri var. En temel 2 söylenti şöyle:

1- Küçük çocukların camdan sarkmasını engellemek amaçlı inmiyor.

2- Tüm araçlarda arka kapıların yapısı gereği arka camlar tam olarak inemiyor (arka çamurluk ağzına denk geliyor) .

Artık sebep net olarak hangisi bilemiyorum ama uzun zamandır bir bu konunun bir de Polislere neden aynasız denildiği konusunun net bir cevabını edinemedim...

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Benim gördüğüm piyasadaki hemen hemen tüm araçlarda bu böyle... Dikkat edin fark edeceksiniz, hemen hemen hiçbir aracın arka camları tam inmez (Tofaş dahil).

Ben bu konuyu araştırdım ve çeşitli sebepleri var. En temel 2 söylenti şöyle:

1- Küçük çocukların camdan sarkmasını engellemek amaçlı inmiyor.

2- Tüm araçlarda arka kapıların yapısı gereği arka camlar tam olarak inemiyor (arka çamurluk ağzına denk geliyor) .

Artık sebep net olarak hangisi bilemiyorum ama uzun zamandır bir bu konunun bir de Polislere neden aynasız denildiği konusunun net bir cevabını edinemedim...
""Bu laf amerikalılar özgü bi laftır.Polisler genelde çok yanlış yaparlar.Ve bu yaptıkları hata onlara pahalıya mal olur.Her zaman hata yaparlar.Ve bunları göremezler. Ghettodaki siyah kesimde bu aptal üniformalı beyazlara aynasız(Arkasını göremeyen) lakabını takmıştır. "

Read more: http://www.bilginiz.biz/2013/04/amerikan-filmlerinde-polislere-neden.html#ixzz2YiXIjWZI"
ben onların yalancısıyım... :) bana daha mantıklı gelen herkesin hatsını bulmalarına rağmen kendi hatalarını görmemeleri.. ha bunlardan başka amerikanlara özgü saçma sapan bir şey de olabilir...

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de bizim kültürümüzdeki "karakolda ayna var" sarkisiyla baglantisi oldugunu saniyordum.Karakolda varsa polislerde yok hesabi:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

iurista link' Alıntı:
""Bu laf amerikalılar özgü bi laftır.Polisler genelde çok yanlış yaparlar.Ve bu yaptıkları hata onlara pahalıya mal olur.Her zaman hata yaparlar.Ve bunları göremezler. Ghettodaki siyah kesimde bu aptal üniformalı beyazlara aynasız(Arkasını göremeyen) lakabını takmıştır. "

Read more: http://www.bilginiz.biz/2013/04/amerikan-filmlerinde-polislere-neden.html#ixzz2YiXIjWZI"
ben onların yalancısıyım... :) bana daha mantıklı gelen herkesin hatsını bulmalarına rağmen kendi hatalarını görmemeleri.. ha bunlardan başka amerikanlara özgü saçma sapan bir şey de olabilir...

Dediğiniz gibi bol hata yapan, başkalarının hatalarını gören ama aynası olmadığı için kendine bakıp kendi hatalarını görmeyen anlamında aynasız kullanılmaktadır. (:)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynasız mevzusuyla ilgili çok söylenti var ama sanırım söylediğiniz gibi Amerikan versiyonu doğru, ben de böyle okumuştum.

Bu bilgileri edinmeden önce ben de kendi kültürümüzle ilgili olduğunu sanıyordum, şahsi bağlantı noktam ise şu idi: Hatırlar mısınız bilmem, çok eskiden polis aracı olarak kullanılan Renault 12'lerin hiçbirinin sağ aynası yoktu, sadece sol aynası vardı. Ben bu yüzden ''aynasız'' diyorlar zannediyordum araştırana kadar :)

1743109601.jpg

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Aynasız mevzusuyla ilgili çok söylenti var ama sanırım söylediğiniz gibi Amerikan versiyonu doğru, ben de böyle okumuştum.

Bu bilgileri edinmeden önce ben de kendi kültürümüzle ilgili olduğunu sanıyordum, şahsi bağlantı noktam ise şu idi: Hatırlar mısınız bilmem, çok eskiden polis aracı olarak kullanılan Renault 12'lerin hiçbirinin sağ aynası yoktu, sadece sol aynası vardı. Ben bu yüzden ''aynasız'' diyorlar zannediyordum araştırana kadar :)

1743109601.jpg
60 ların sonu 70 lerin başlarında bazı araçlarda sağ ayna opsiyoneldi (mercedes te bile :) )

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Birde yanlış hatılamıyorsam citroen ds4 lerde arka camlar hiç açılmıyor biz halimize şükredelim  :)