arıza lambası yandı... yardım edinnn.....

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Danger16,var mı bir gelişme,benim aracımda dün akşam aynı arızayı yaptı.Kaldığı yerde bıraktım.İlgilenemedim henüz.

danger16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ama servisi aradm easytronic beyinle alakalı ama başka şeyde olabilir , daha servisi çağırmadım snde bi gelişme olursa beni haberdar et

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım,kendim herşeyi denedim,aküyü sökme,başka akü bağlama,stopları kontrol etme vb.Ben Bolu dayım.Opel özel servisiyle görüştüm,büyük ihtimalle hallederiz dedi.Yazılım falan deniycek sanırım.Yarın sabah ilgilenicek.Haberdar ederim.Bu arada acayip soğudum arabadan.

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım,benimki çekiciyle servise gidiyo,yazılımsal değilmiş,ne olacak bakalım.Sen de haberdar et mutlaka.Bu arada gittiği yer özel servis.

danger16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bn arabayı çarşamba götürcem servise,haberdar ederim seni

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum benimki çözüldü.Easytronic vites mekanizmasının bir parçası olarak bir elektrik motoru var.O motorun kömürleri aşınmış,söktük,temizledik,taktık,şimdi canavar.Tabi bu dediklerim özel serviste yapıldı.Masraf 80 YTL:Alet şimdi canavar.Serviste bu parça 2,100 YTL.Artık yorumu sen yap.Başka bir yeri aradık,aleti gönderin,halledelim ancak ne kadar masraf olacağını bilemeyiz,sorun elektronik geyiği yaptılar.Servis sötüğü parçaları tamir edip satıyo,biz bugün aradığımızda onu da teklif ettiler.Çok basit bir arıza,dikkatli ol sakın kazık yeme.Bu ilgili kısma çekiçle hafifle tıklattı usta,kömür temas edince araba çalıştı,arızayı öyle tesbit ettik,yani elektronik olmadığını bu kadar basit bir şekilde anladık.Ama servise götürürsen hiç şansın yok.

danger16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol dostm buna sevindm smdi bnde çarşamba götürücem arabayı araba garantide

soneryen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam

Bende corsa c easytronic var. Arabam çamurlukta ufak bir göçme vardı onun için kaskodan dolayı Opel servise bırakmıştım, neyse teslim aldım arabayı çalıştırdım servis biraz büyükçe, tam çıkış kapısındayken ekranda F harfi çıktı. Bana ücretsiz easytronic yazılımlarını güncellediklerini de söylemişlerdi. Ben herhalde onun için oldu falan dediğimde, bilgili bir usta geldi, kontağı açtı vitese bir iki ileri - sola- sağa geriye - tekrar kontağı kapattı, tekrar açtı ama bilinçsizce yapılan şeyler değil di çok şaşırdım ama yaptı. Bir daha olursa diye banada anlatmıştı ama aklımda çıktı gitti.