Arıza Işığı Yakmayan Led Gündüz Farı Ve Led Plaka Aydınlatması

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şu iki ürünü deneyen yada ürünler hakkında bilgisi olan var mı?Bülentcim özellikle sana diyorum."Arıza" ışığı yakar mı bunlar? :) Bunları istiyorum.
http://www.fardoktoru.com/?newUrun=1&Id=531406&CatId=bs359982&Fstate=&/OPEL-ASTRA-J-DRL-G%C3%9CND%C3%9CZ-FARI-LED-AMPUL
http://www.fardoktoru.com/?newUrun=1&Id=682798&CatId=bs359982&Fstate=&/OPEL-ASTRA-İNSİGNİA-LED-PLAKA-SETİ

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arıza Işığı Yakmayan Led Gündüz Farı Ve Led Plaka Aydınlatması

yakar.sebebi de ledlerin daha az akım çekmesi

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
yakar.sebebi de ledlerin daha az akım çekmesi
Arıza ışığı yakmaması için arıza önleyici dekoderi var her ikisinin de.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arıza önleyici decoderi varsa sıkıntı yok o zaman yakmaz hocam

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arıza ışığı dekoderi dediğimiz de bildiğimiz taş direnç.. Hadi ben Erzurum'dayım ve kendi imkanlarımla kendi direncimi yaptım, daha batıda yaşayan arkadaşların özellikle plaka lambasındaki arıza ışığını sorun etmesini anlayamıyorum :) oralardaki iyi bir elektronikçi bu direnci 5 dakikada hazırlar, ondan sonra istediğiniz ledi takabilirsiniz, ilandaki plaka ledinin hiçbir fonksiyonu yok, olay dirençte..

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Arıza ışığı dekoderi dediğimiz de bildiğimiz taş direnç.. Hadi ben Erzurum'dayım ve kendi imkanlarımla kendi direncimi yaptım, daha batıda yaşayan arkadaşların özellikle plaka lambasındaki arıza ışığını sorun etmesini anlayamıyorum :) oralardaki iyi bir elektronikçi bu direnci 5 dakikada hazırlar, ondan sonra istediğiniz ledi takabilirsiniz, ilandaki plaka ledinin hiçbir fonksiyonu yok, olay dirençte..
Bu dirençler çok ısınıp da başımıza bir iş açar mı?Yani memnun musunuz?Ayrıca ben elektrik işlerinden de anlamam.Ha Erzurum'dayım,ya da neresi olursa...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Bu dirençler çok ısınıp da başımıza bir iş açar mı?Yani memnun musunuz?Ayrıca ben elektrik işlerinden de anlamam.Ha Erzurum'dayım,ya da neresi olursa...
direnç yansa nolur :).çok çok tekrar arıza lambası yakar geri değiştirirsiniz.eğer sağlamcıyım diyorsanız decoder alın işinizi görür.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
http://forum.vwturk.com/showthread.php?75087-OPEL-in-elektrik-sistemi-ve-modifiye-%FCzerine.../page2

Benim açmış olduğum eski bir konu, 17 numaralı mesaja bakablirsiniz... Ben ampul koydum ama siz dirençleri o cam şişenin (şırınganın yanında verilen küçük şişe) içine koyarsanız sıkıntı çıkarmaz...
Hımm..Bunu gördüğüm iyi oldu.Plaka aydınlatmasının oralarda bu şişe için yer olur.Peki gündüz farı için olan direnci şişeye koyduğumuzda uygun yer olur mu ki?Dikkat ettiysen açtığım konuda led günüdüz farı da var.Bu arada sana da bir  thnxx

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Hımm..Bunu gördüğüm iyi oldu.Plaka aydınlatmasının oralarda bu şişe için yer olur.Peki gündüz farı için olan direnci şişeye koyduğumuzda uygun yer olur mu ki?Dikkat ettiysen açtığım konuda led günüdüz farı da var.Bu arada sana da bir  thnxx

Plaka aydınlatma lambalarının tampona oturduğu boşluktan içeri ses yapmayacak ya da sallanmayacak şekilde sarıp tamponun içine salabilirsiniz şişeyi...

Gündüz farının orada bu şişe için KESİNLİKLE yer yok... Tek çözüm, kablo geçmesi için gündüz farının kapağına minik bir delik açarak şişeyi dışarıda bırakmak...

Yalnız şuunu belirteyim, ısınma problemi aşılmış (dışı kaplı) hazır dirençler var, bir ara nette görmüştüm 3 TL idi tanesi, bunlardan bulunabilirse şişeye gerek kalmaz :)