Aranıza yeni katıldım

Ozman33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum. Buradaki deneyimli arkadaşların opel astra hakkındaki deneyimlerinden faydalanmak istiyorum. 2011 model benzinli otomatik Opel astra 1.4 t sport 140hp almak üzereyim. Bu araç çok yakarmı?lpg takilmalimi?takılırsa uyum saglarmi? Performansı nasıldır? Opel markası bana hep güven vermiştir. Sizce pişman olmadan uzun yıllar kullanabilirmiyim

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aramiza oncelikle hosgeldiniz. Benzinin pahali olmasi nedeniyle benzinde biraz,yakar. ama suan gidip corollada alsaniz ayni yakit degerlerini gorursunuz. Az,yaksin diye dsg,sanzumanlk jetta da alabilirsiniz ama cift kavramali yarim otomatik sanzumaninda baski balata degisimi veya sanzuman mekatronigi arizasi yasarsaniz benzinden yapacaginiz kari cikaramazsiniz😂 astralarda tam otomatik tork konvertorlu uzun omurlu 6 ileri sanzuman sistemi bulunmaktadir. Kolay kolay skinti cikarmaz. Ben aracimda lpg kullaniyorum sehir ici 32 kurus sehir disi 27 kurus ve alti yakiyor. Cekisi 10 numara lpg taktirirda afr ayari yaptirirsaniz. ufak tefek arizalari oluyor turbosunda maniflld catlagi oldu 1200 tl harcadim. bikere termostat boynu catladi 200 tl harcadim. yani ufak bikac sorun bu sorunlari her aracta yasayabilirsiniz. tavsiye ederim cekisi canavardir 140 bg 200 tork duz yoldada yokustada uzmez

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: tutankamon

Ozman33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumunuz icin Saolun.aracın performansı ve astra kalitesi beni cezbeden yönü oldu. Lpg işini de iyi bir ustaya hallettirebilirsem çok keyif alacağımı düşünüyorum. Aracı alınca buraya görüşlerimi yazacağım.

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aramıza Hoşgeldiniz Opel astra 1.4 turboların Kronik Hastalığı Olarak Bilinen Piston Çatlıyor, Piston Kırıyor, Yağla Su Karıştırıyor Tabi Bunlar Hepsinde Gözükücek diye birşey yok ama En Çok Görülen Piston çatlatması, Kırılması Daha 60, 70 binde bile bu sıkıntılar çıkıyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
1.4 tlerin k kasasinda piston kirma problemi mevcut 1.4 t normallerde nadir rastlanan bi durum. aradaki fark birisi direk enjeksiyon birisi kara duzen sirali sistem

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
1.4 T J kasaların krank kolu kırma konusuna katılmıyorum. Nerdeyse yok denecek kadar azdır. Bu bildiğim kadarıyla K kasaların problemiydi. 2011 model J kasa hb aracıma 2014 yılından bugüne kadar biniyorum, rutin bakımlar dışında sağolsun beni üzmedi. Yılda 10 bin km civarında yaptığım için LPG taktırmadım, yakıt tüketimi kışın şehir içinde 10-11 litre yazın 9 litre civarında geziyor (aracım çok kısa mesafe kullanılıyor).

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıldır kullanıyorum. 30.000 km yaptım lpg siz. Hiçbir sıkıntım olmadı.

Ozman33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum. Buradaki deneyimli arkadaşların opel astra hakkındaki deneyimlerinden faydalanmak istiyorum. 2011 model benzinli otomatik Opel astra 1.4 t sport 140hp almak üzereyim. Bu araç çok yakarmı?lpg takilmalimi?takılırsa uyum saglarmi? Performansı nasıldır? Opel markası bana hep güven vermiştir. Sizce pişman olmadan uzun yıllar kullanabilirmiyim

Sonunda astrayi aldım. Ankaradan Adanaya 560 km geldim. 380 tlye benzin depo fullendi. Adana merkeze geldiğimde çeyrek depo kaldı. Yani 4/3 depo benzin sarfiyatı yaptım. Fakat yol hıza müsait olduğu için ortalama 140km hız yaptım. 1.4 motor olmasına rağmen performans çok iyi. 140 beygir kendi gösteriyor. Yol tutuş çok iyi ve otomatik vites geçişlerini hiç hissettirmiyor.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız, güle güle kullanın...