Aracınızla İlgili Sormak İstedikleriniz ve Merak Edilen Tüm Sorular

fpotur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ftbilgisayar.com
Merhabalar Sadece 2 gunluk Astra kullanıcısıyım Yolda giderken aracımla ılgılı sormak ıstedıklerımı kafamda toparlayıp bir konu acmak ıstedım sızlerınde kendınıze ozgu sormak ıstedıklerınızı bu konu altında bulabılecegınıze ınanıyorum.
Eger sorularımdan bazıları farklı konularda var ıse lutfen beni maruz gorun forumda çok takılıyorum fakat bulamadım.Takıldıgım konular sunlar :

1) Göstergelerin oradaki beyaz renkteki lamba değişiyormu?Kırmızıya dönuşturulebildiğini okumuştum diye hatırlıyorum.
2) Aracımı kilitledikten sonra otomatik olarak yan aynaların kapatılmasını nasıl sağlarım?
3) Aracımı çalıştırdıgımda ön park sensörü devreye girmiyor manuel olarak elimle tuşa basmam gerekiyor bunu nasıl otomatik'e bağlarım?
4) Aracımda bulunan AFL sisteminin tüm olanaklarını kullanmak istiyorum bununla ilgili konuyu okudum çok önemli bilmem gereken bir tuş yada kavram varmı?
5) Far yıkama sistemini nasıl çalıştırıyoruz?
6) Telefonumu Bluetooth ile bağlıyıp görüşme yapabiliyorum fakat telefon rehberimi nasıl aracıma yüklerim?
7) Active Beam Assistan nasıl çalıştırırım.Farları Auto modda çalıştırmak yetiyormu?

Aracım Yeni astra 2011 Dizel Cosmo

Herkese Saygılar...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Aracınızla ılgılı sormak istedikleriniz ve merak edilen tüm sorular !

1) Göstergelerin oradaki beyaz renkteki lamba değişiyormu?Kırmızıya dönuşturulebildiğini okumuştum diye hatırlıyorum.

Aracınızı alırken flexiride opsiyonunu istemediyseniz eğer göstergeleriniz tanıtım filmindeki gibi kırmızıya dönüşmez. Cosmo aldım ben en üst paket dönüşmesi lazım gibi yanılgıya düşmeyin. 4lü flaşörün sağında ve solunda sport ve tour düğmeleriniz yoksa ki tahminimce yoktur olmadığı için aracınızda flexiride yoktur ve aydınlatmanız hep beyaz olacaktır.
2) Aracımı kilitledikten sonra otomatik olarak yan aynaların kapatılmasını nasıl sağlarım?
Aracı kitlemeden aracın içinde iken aynaları manuel kapatmanız gerekmetkedir. Forumda Sn. HaKaN sanırım bunun uygulması ile ilgili bir video paylaşmıştı. İncelemenizi tavsiye ederim.
3) Aracımı çalıştırdıgımda ön park sensörü devreye girmiyor manuel olarak elimle tuşa basmam gerekiyor bunu nasıl otomatik'e bağlarım?
Araç menülerinin içinden park sensörünü aktive et şeklinde bir menü sanırım vardır. Cosmo kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

4) Aracımda bulunan AFL sisteminin tüm olanaklarını kullanmak istiyorum bununla ilgili konuyu okudum çok önemli bilmem gereken bir tuş yada kavram varmı?
Far ayarınız Auto konumunda olduğu sürece herşeyi kendisi halledecektir. Sadece Follow Me Home özelliğini araçtan inmeden selektör yaprak aktive edebilirsiniz. Selektör yapınca kapıları kitleyip ayrıldığınız zaman ayarladığınız süre boyunca farlarınız açık kalacaktır.

Far yıkama sistemi için silecek kolunu kendinize doğru çekmeniz gerekiyor. Bunu bildiğim kadarıyla sensör ihtiyaç duyunca çalıştırıyor. Ön camlara her su atıldığında farlarım yıkanmıyor.

6) Telefonumu Bluetooth ile bağlıyıp görüşme yapabiliyorum fakat telefon rehberimi nasıl aracıma yüklerim?

Cosmo kullanıcıları detaylandıracaktır.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracınızla İlgili Sormak İstedikleriniz ve Merak Edilen Tüm Sorular

2) ne yazıkki araçtan inip kitledikten sonra yan aynaları katlama özelliği (henüz belki yazılımla ilerde olabilir) yok sadece inmeden içerden elle kapatabiliyoruz yan aynaları..
3) ön park sensörü otomatik olarak devreye girmiyor sadece geri vitese taktığınızda veya ön park sensörü tuşuna bastığınızda aktif oluyor..
5)far yıkama sistemini çalıştırmak için ayrıca yapmanız gereken birşey yok sileceklere su atarken farlar aktifse far yıkamada devreye girerek farlara da su sıkıyor..

fpotur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ftbilgisayar.com

Çok çok teşekkürler ediyorum.
Olduğunu düşündüğüm özellikler yokmuş yahu dedirtti bana...

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Gerçekten bazı özelliklerde detaya inilmesi gerekirmiş. Ama bunun yazılımlarla yapılabileceğini düşünüyorum. İst da ender elektronik varmış opeli bilmiyorum ama vososların kapalı olan bir çok sistemi açabiliyorlarmış. Bazen aracımızda olupta yazılıma bakan bir çok özellik var. Araştırmak gerek.
Mesela şöyele birkaç örnek vereyim(vosvoslar için)
uzun farlar açıldığında sis farlarının sönmesi özelliğinin açılması
kısa far yanma şiddetini biraz açılması
arka stopların yanma şiddetini biraz açılması
ani fren durumunda stoplar yanıp sönme özelliğinin açılması
ani fren durumunda dörtlülerin yanma özelliğinin açılması
arka camı su fışkırtarak sildikten 10 sn sonra silecek 1 kez daha otomatik çalışıyor onu açılması
silecek suyu biterken uyarı ışığının göstergede yanmasını sağlandı
coming home ,leaving home özelliklerine baktık zaten açıktı bende
ayrıca gösterge check olayınıda açabiliyor.
Bunlar gibi daha bir çok özellik vagcom diye bi alet mi yazılımmı o tarzı bir şekilde açılıyormuş.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

silecek kolunu 2 sn.den fazla çekili tutarsanız far yıkama sistemi devreye girer (sn. newpa1n'ın deyişiyle önden sincaplar çıkıp farları temizler :) ). bir kez devreye girdikten sonra 2dakika boyunca tekrar çalıştırmak isteseniz de çalışmaz 2dk.dan sonra tekrar far yıkamayı çalıştırabilirsiniz.

7) Active Beam Assistan nasıl çalıştırırım.Farları Auto modda çalıştırmak yetiyormu?

auto moda alınca uzun far asistanı devreye girer. 2 defa selektör yaparsanız devreden çıkar, tekrar devreye sokmak için yine 2 defa selektör yapmanız gerekli. devrede olduğu zaman araç çalışınca ekranda görülüyor zaten

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

cd 400 ile cd 500 arasındaki fark nedir bır yerde cd 500 yukletebılırsınız felan dıye bı yazı okudumda kafam karıstı yani cd 400 varken cd 500 yuklete bılıyormuyuz anlamadım

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

CD400
infotainment-cd400-47916.jpg

CD500
34008029j84.jpg

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

yaramaz06 link' Alıntı:
cd 400 ile cd 500 arasındaki fark nedir bır yerde cd 500 yukletebılırsınız felan dıye bı yazı okudumda kafam karıstı yani cd 400 varken cd 500 yuklete bılıyormuyuz anlamadım

cd500 navigasyona sahip ekrandır, cd400 ise satırlı ekrandır. CD500'ü aracı sipariş ederken opsiyon olarak ekletmeniz lazım. Ekletmez iseniz CD400 olarak gelecektir araç.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaramaz06 link' Alıntı:
bu soruda ciddimisiniz :)