Aracınız Ne kadar yakıyor?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok Kerim yanlış anlama ya benim aracım tabi ki eksi değerleri var birincisi araç 8V motor ve 75 beygir olması bu durum zaten aracın canına okuyor. Araç 1.6 ama beygir zayıf kalıyor buda yakıtın artmasına neden oluyor. Bir ara denedim 0 KM Den 100 KM kaç saniye de çıkar bu diye 20 saniyeden fazla sürüyor. Birde araç enjeksiyonlu olmayınca LPG daha az ekonomi sağlıyor benim araçta.

Abi olur mu öyle şey hiç şaka yapıyorum :) Haklısın eski teknolojilerde biraz sıkıntılı oluyor

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlker nedense hiç inanasım gelmiyor :D

Makaleyi bulamadım yoksa paylaşıcaktım. Hatta 1.6 lık dizel motor ilk olarak astra sedanda gelecek yeni yıl ile beraber...
2.0 dizel astra test yazısı...

Dunyaca saygınlıgı kabul edilen "Auto Motor und Sport" dergisinin yaptıgı uzun sureli test kullanımında Astra buyuk bir basarıya imza atarak şimdiye kadar test edilen en sorunsuz arac ünvanını kazandı. Astra yaklasık 2 yıllık test kullanımı esnasında yapılan 104.800 km boyunca en ufak bir teknik sorunla karsılasmadı. Test için kullanılan Astra Sports Tourer 2.0 CDTI sadece periyodik bakımları için servise giderek bu basarıyı kazandı. Rekabetin en yogun oldugu kompakt sınıfta aynı dergi tarafından diger uzun sure testlerinde ikinci olan aracın ise 3 kez teknik arıza sebebi ile servise gitmesi gerekmişti. Astra bu basarısı ile sıralamada bu konuda daha önce aynı test surecini gecirmiş VW Golf, Mercedes A class ve Toyota Prius'un önünde 1. Sırada yer aldı. Teste katılan editörler ise aracın yaptıgı kilometreler boyunca özellikle aracın malzeme kalitesinin devamından, uzun yol surus konforundan ama özellikle aracın genel saglamlıgından cok memnun kaldıklarını belirttiler. Bu basarı, Opelin "Kalite 2022" vizyonunda kendisine hedef olarak koydugu her yeni aracın daha kaliteli hale gelerek 2022 yılına gelindiginde endüstride kalite lideri olma hedefi yolunda dogru adımlar attıgınında bir göstergesi olarak degerlendirilebilir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Birde işin garip kısmı burada bir çok opel araç sahibi arkadaşlar var ama benim araç ile aynı olan yok yaw... ne garip?

yakupderin

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
b kasa ortalama 250-300 krş arası.bu rakamlar yakıyorsa dert etmeyin normal.LPG 'de tabiki.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla soğuktan mıdır nedir? sanki bu aralar biraz yakıt sarfiyatım arttı...normalde şehiriçinde aynı şartlarda 6,2 yakan araç bu aralar 6,7 hatta 7 civarına kadar çıkıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hava etkiliyor ya... o kesin... ama LPG de soğuk hava da daha fena gaz yiyor araç :D

VectraşK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg 2,82 den 30 tl gaz ile şehiriçi 115 km filan gittim. 0,26 yapar. 2000 vectra 1.6. sizce nasıl arkadaşlar?