Aracınız Ne kadar yakıyor?

Gundoganmu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabam vectra b 1.6 gl şehir dışı 13.5 km/lt şehir içi 10 km/lt tüp ile.
43 lt simit depo ile şehir dışı 585 km gittim.

sohbet38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı yeni aldık bende ölçüm değerlerini yazacam bakalım ne kadar yakacak depoyu fulledik

meseleci06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kendi yaptığım yakıt hesaplama olayını yazmak istedim, Sizlerinde yanlış hesaplamanıza neden olabilir..

Şimdi aracı ilk aldığımda,Bütün bakımını yaptırmıştım, LPG ayarları da dahil (2000 TL harcamıştım).

LPG 2,25 TL den Tankı Fulleyip,Kilometreyi Sıfırlamıştım,
Ama bu arada Fullemeden önce LPG Göstergesi Kırmızıdaydı,LPG bitmek üzereydi,ama 32 Lt lik Tank 23 Lt Gaz almıştı.
Neyse Fulledikten sonra şehir içi 100 Km yaptım tekrar Fulledim, 26-27 TL lik gaz aldı,bu demektir şehir içi 0,26 Krş yaktığını gösteriyordu.Bence LPG Tankında bi terslik vardı.

Bu sefer LPG Bitene kadar,Arabaya LPG Almadım,Taki Uyarı ikaz sesi ötene kadar,
LPG Kitim Lovato,LPG Bitiyor İkaz sesi ötmeye başlayınca, 10 TL lik Gaz aldım,KM yi sıfırladım Şehir içi normal kullanmaya devam ettim, Tekrar LPG bitmek üzere ikaz sesi ötmeye başlayınca KM ye baktım 46 KM. Olmuş, tekrar Benzin istasyonuna girdim Yine 10 TL lik agz aldım,ama KM. Sıfırlamadım, devam ettim şehir içi kullanmaya, tekrar LPG Bitiyo Uyarı ikazı ötmeye başyınca KM ye baktım 92 KM. olmuş.

Yani şu anda benim araba "98 Astra F 1.6 16V" Şehir içi, LPG 2,25 TL, 0,217 Krş yakıyo.
Arabasının Fazla yaktığını düşünenler,Birde benim yaptığım gibi ölçüm yapsınlar.
Ben nerdeyse fazla yakıyo diye LPG Kitini sıfırdan değiştirtecektim.
Meğer sorun LPG TankIndanmış.Şİmdi tekrar LPG nin bitmesini bekliyorum,
LPG Tankının içini bi güzel temizlettirecem. SELAMLAR..

y.iki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt normalmi

2010 corsa d eco flex aracım 100 tl mazotla 312 km yapıyor normalmi bu bana fazla geldi

by_murat06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 1,4 full enjeksiyonlu gazı opeetten 2.26 tl den aldım hesabladım 220 230 arası yakıyo şuan iitibari ile yalnız aracımda 16 inç jant lastk var.