ARACINDA FLEX-RIDE BULUNAN ÜYELER

hilmi35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arcında flex-ride bulunan arkadaşlar bu başlık altında tanışalım. Karşılaşılan sorunlar, artılar, eksiler, satış pazarlama stratejileri vb. konularda fikir teatisinde bulunalım.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ARACINDA FLEX-RIDE BULUNAN ÜYELER

Biraz yalnızlık çekebilirsiniz.

Keşke flex-floor deseydiniz :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elinize sağlık, güzel bir konu olmuş.  greatt
Benim bildiğim forumumuzda aktif olan 2-3 tane Flex-Ride'lı arkaşımız var.  :)
Başlığı gördüklerinde konuya katılacaklardır.  :)

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: ARACINDA FLEX-RIDE BULUNAN ÜYELER

Tecrubelerimi aksam paylasirim sizlerle :)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

FlexRide Flexride FleXRiDe...
kullanması kolay anlatılması zor bir opsiyon  :)
2700 Tl fazladan verdik banttan geç çıktı bir ay  daha fazla bekletti beni.. Astranın tanıtım filmleri vs gösteriyor ama öyle değilmiş sporta basıyorsun kadran kırmızıya dönüyor flexride sadece bundan ibaret sanan arkadaşlara duyrulur sadece bundan ibaret değil.
Başlarda çok güzel geliyordu ama farkını anlayamamakla birlikte öylesine bilinçsiz kullanıyordum bu opsiyonu yavaş yavaş vay burda böyle oluyormuş deye deye keşfettim :)
Normal modda gidiyorum  vites 2 de devir 2000 - 2100 civarı özellikle gece daha fazla hoşuma gidiyor bu sporta basıyorum gayet kibar bir şekilde ama araç öylesine bir atılıyor ki turbo homurdanıyor gazda ayağım sabit ama ben zaptedmiyorum sanki o anı yaşamak gerek bence çok farklı bir araç oluyor.. evil_Daemon
Tour normlde etkisiz eleman gibi görünür ama o da en az sport kadar güzel bir sürüş modu bozuk stabilize bir yolda gidiyorsun sürüş modu normal önce spota al süspansiyonlar o kadar sert oluryor ki neredeyse yoldaki karıncayı bile hissettiyor.. sporttan direk tour'a alıyosun o kadar değişiyor ki arabadakiler bile vaayy dio  :D ben flexride la bi farklı seviyorum arabamı yaf konuyuda daha fazla uzatmak istemiyorum ama şimdi olsa opsiyon AFL alırdım sanırım aç gözlüyüz işte  005hihih 005hihih
Forumda bi arkadaş vardı ""Sport'ta şeytan, Tour'da Melek""  diyordu kelimenin tam anlamıyla FlexRide. . .

hilmi35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
FlexRide Flexride FleXRiDe...
kullanması kolay anlatılması zor bir opsiyon  :)
2700 Tl fazladan verdik banttan geç çıktı bir ay  daha fazla bekletti beni.. Astranın tanıtım filmleri vs gösteriyor ama öyle değilmiş sporta basıyorsun kadran kırmızıya dönüyor flexride sadece bundan ibaret sanan arkadaşlara duyrulur sadece bundan ibaret değil.
Başlarda çok güzel geliyordu ama farkını anlayamamakla birlikte öylesine bilinçsiz kullanıyordum bu opsiyonu yavaş yavaş vay burda böyle oluyormuş deye deye keşfettim :)
Normal modda gidiyorum  vites 2 de devir 2000 - 2100 civarı özellikle gece daha fazla hoşuma gidiyor bu sporta basıyorum gayet kibar bir şekilde ama araç öylesine bir atılıyor ki turbo homurdanıyor gazda ayağım sabit ama ben zaptedmiyorum sanki o anı yaşamak gerek bence çok farklı bir araç oluyor.. evil_Daemon
Tour normlde etkisiz eleman gibi görünür ama o da en az sport kadar güzel bir sürüş modu bozuk stabilize bir yolda gidiyorsun sürüş modu normal önce spota al süspansiyonlar o kadar sert oluryor ki neredeyse yoldaki karıncayı bile hissettiyor.. sporttan direk tour'a alıyosun o kadar değişiyor ki arabadakiler bile vaayy dio  :D ben flexride la bi farklı seviyorum arabamı yaf konuyuda daha fazla uzatmak istemiyorum ama şimdi olsa opsiyon AFL alırdım sanırım aç gözlüyüz işte  005hihih 005hihih
Forumda bi arkadaş vardı ""Sport'ta şeytan, Tour'da Melek""  diyordu kelimenin tam anlamıyla FlexRide. . .
ևok detaylı ve güzel anlatmışsınız. Elinize sağlık. Bu özellik olmasaydı ben de arabamı bu kadar çok sevmezdim. Aksi halde bana çok kuru gelecekti. Yeni çıkan bir kaç model bu özelliği taklit ediyor. Mesela seat leon mesela hundayi i30. Aslında sundukları şey gerçekten Flex-ride özelliği değildir. Lüx üst sınıf arabalarda bile opsiyon olarak satılıyor. Bu özellik olmasaydı belki de astrayı seçmeyecektim. Ben çok beğeniyorum.:)) sırf arabam öyle diye değil gereçkten:))

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence Türkiye yollarinda etkisini en cok hissedeceginiz sistem flexride. Almanya da bir arkadas almis.Sürekli sport modda, tour modunda sürecek yol yok.

Üstelik bu sistem sürekli aktif.Arkadas AFL alirdim demis.AFL yi yalnizca gece aydinlatmasi yeterli olmayan yerde kullanirsiniz.Flexride ise harekete gecer gecmez aktif.

Flexride in bu görünen konfor haricinde aracin üzerindeki her parcanin ömrüne de etkisi var.Daha az sarsinti, daha az yük demek, bu da daha az hasar, daha uzun ömür demek.

Bunun haricinde bu iki moddan birini secmezseniz sistem sürücü komultari ve arac üzerindeki sensörlerden okudugu verilerle amortisör sönüm karakterini sürekli olarak iki mod arasindaki bölgede degistiriyor. Mesela cok bozuk bir yolda tour modunda amortisörler %50 yumusuyor diyelim.Tour modunu kapatip sonra daha az bozuk bir yola girdiginizde sistem bu sefer %20-%50 arasinda bir degerde ayarlama yapiyor. Bu özelligin ismi sürekli sönüm kontrolü (Continuous Damping Control)

hilmi35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımızın motor karekteristiğinde 140 Beygir gücü yüksek devirlerde hissedebiliyorsun. Yani 120 km/h den sonra aracımızın güçlü olduğunu hissediyoruz. Bu da Türkiye şartlarına pek uygun değil. Wv araçlarındaki motorlarda tam tersi. Almaya için 1. Türkiye için 2. daha cazip. Ama Flex-ride özelliğinde spor mod gerçek 140 beygiri hissettiriyor. Koltuğa yapışmak,o  ivmelenme anı mutlu ediyor. Her zaman kullanmasan bile böyle bir opsiyonunun olması rahatlatıyor. Eh biraz külfeti de var. Onları da sonra yazarım. Herkese kazasız, belasız ve stressiz trafikler dilerim.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Bence Türkiye yollarinda etkisini en cok hissedeceginiz sistem flexride. Almanya da bir arkadas almis.Sürekli sport modda, tour modunda sürecek yol yok.

Üstelik bu sistem sürekli aktif.Arkadas AFL alirdim demis.AFL yi yalnizca gece aydinlatmasi yeterli olmayan yerde kullanirsiniz.Flexride ise harekete gecer gecmez aktif.

Flexride in bu görünen konfor haricinde aracin üzerindeki her parcanin ömrüne de etkisi var.Daha az sarsinti, daha az yük demek, bu da daha az hasar, daha uzun ömür demek.

Bunun haricinde bu iki moddan birini secmezseniz sistem sürücü komultari ve arac üzerindeki sensörlerden okudugu verilerle amortisör sönüm karakterini sürekli olarak iki mod arasindaki bölgede degistiriyor. Mesela cok bozuk bir yolda tour modunda amortisörler %50 yumusuyor diyelim.Tour modunu kapatip sonra daha az bozuk bir yola girdiginizde sistem bu sefer %20-%50 arasinda bir degerde ayarlama yapiyor. Bu özelligin ismi sürekli sönüm kontrolü (Continuous Damping Control)
Şimdi ben aracımdan çok memnunum bunu başta bir netleyelim CDC de elbetteki araçlarımıza katılmış çok güzel bir opsiyon geçen hafta bakımda baya inceledi ustalarında hoşuna gitti ama insan oğlu işte afl de çok hoşuma gidiyor yaf ;) ;)