Aracın Altına Vurdum Titreme Yapıyor

Semihkuldas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Hepinize iyi akşamlar dilerim, bugün iş çıkışı talihsiz bir olay yaşadım. Yolda 80-90 km hız ile giderken yolun ortasına bir "insan" ın bilerek veya bilmeyerek bir lastik bırakması sonucu aracımın altını lastiğe vurdum. Aracımın altında muhafaza mevcut. Lastik aracın altına vurunca arabanın sesi değişti ve rölantide çalışırken titreme yapmaya başladı. Sanki araba hava alamıyormuş gibi bir durum oldu. Aracın altından su veya yağ gibi bir sıvı akmadı ve servise çektirdim aracı. Başına gelen varsa veya tahmini olan varsa beni aydınlatabilir mi? Nasıl bir sorunla karşılaşırım. Aracımın modeli Opel Astra 1.3 CDTI H Kasa.

selahattin.ycl1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecmis olsun ayni durum otoban da 120 km ile karteri vurdum ama demir karter koruma mevcuttu bugun de bakim a gittim . Ustama anlattim kacak yag filan varmi sorun cikarir mi diye sordugumda . Herhangi bi seye sebeb olmaz dedi . Enterasan

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Semihkuldas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Selahattin Bey,

Benim aracımdada karter koruma mevcut sizinki gibi yağ veya su kaçağı yok ama rölantide çalışırken bir titreme mevcut ve araba sanki boğuluyor gibi çalışıyordu o yüzden çektirmek zorunda kaldım yarın bakacaz inş. ağır bir durum söz konusu değildir. Sizede geçmiş olsun

enginbilgic03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt boruları aracın altıntan geçiyor onlarda bir zarar olabilir veya egzosu tutan bacaklar kırılmıştır ondan titreme yapıyor olabilir. Lifte kaldırıp alttan incelenince belli olur. Karter koruma varsa bunların dışında hasar alacak pek biyer yok.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle gecmiş olsun Allah beterinden korusun.
Lastik olması hasarın daha az olmasının yada hic hasar olmamasının temel sebebi ancak yinede altını güzelce kontrol etmenizde gerekir.
Eksosta Lamda sensörü kablosu kopmus yada eksost sistemi hasar görmüs hatta eksozu zorlayıp manifoltu bile catlatmıs olabilir.
Yine asagıda yag sensörleri sanjıman sesörleri kablolarına bakınız

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Karter koruma, egzoza temas ediyor olabilir. Ya da egzozun herhangi bir noktası başka bir yere değdiğinden titreşim yaptırıyor olabilir. Lifte kaldırıp kontrol ettirmenizde fayda var.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
muhtemelen intercoolerın hortumu çıkmış veya zarar görmüş olabilir.yeterli hava basamadığından motora titreme yapar

hanci.06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Hepinize iyi akşamlar dilerim, bugün iş çıkışı talihsiz bir olay yaşadım. Yolda 80-90 km hız ile giderken yolun ortasına bir "insan" ın bilerek veya bilmeyerek bir lastik bırakması sonucu aracımın altını lastiğe vurdum. Aracımın altında muhafaza mevcut. Lastik aracın altına vurunca arabanın sesi değişti ve rölantide çalışırken titreme yapmaya başladı. Sanki araba hava alamıyormuş gibi bir durum oldu. Aracın altından su veya yağ gibi bir sıvı akmadı ve servise çektirdim aracı. Başına gelen varsa veya tahmini olan varsa beni aydınlatabilir mi? Nasıl bir sorunla karşılaşırım. Aracımın modeli Opel Astra 1.3 CDTI H Kasa.

Turbo hortumu başka bişey olamaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi