Aracımin derdini çözemedik yardimlarinizi bekliyorum

Selim bay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın rolantide titremesinden dolayı kullanamıyoruz. Şöyle ki;
Aracı ustaya götürdüğümde lpg ayarlarini sifirladiginda 1-2 gun sonra yeniden titriyor ve ariza veriyor.motor arıza lambasını yakıyor.araci bilgisayara bagladigimizda ise hava-yakit karisimi arizasi veriyor. Aracın ayarlarını sıfırladıktan sonra tup iptal ettim, sadece benzinde kullanmaya basladim ve 10 gun sonra ara ara benzinde de titreme yapıyor. En son gaz yememeye başladı , bi aliyor bi almiyor.
Ustay baktirdim, oksijen sensorunde yaglanma var, bujiler kararmis. Onlarin disinda subaplari kompresor ile kontrol ettigimizde dorduncu subapta azcik sorun var basinc az cikti.
Lpg sistemim zavoli ve kotu dosenmis bir sistem, nasil yol izleyecegimizi bilemedik, 2-3 islem yapsak 5-10 bin tutacak ve belkide sorum devam edecek.

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanız kaç km de

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selim bay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
110 binde

• Beğen
Tepkiler: Hakan55

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen sizin arabanın supapları sağlam. Kompresyon testinde silindirler arası 10-15psi fark sorun teşkil etmez. Birde kompresyon testi yaparak silindirsek aşınma hakkında bilgi sahibide oluruz. Buji üzerinde beyazımsı tortu birikiminde supaplarda korkmak lazım. Kararmış bujide motorunuzda yakıtın tam yanmadığını gösteriyor.Gaz kelebeği boğazı ve map sensörü temizliğini yapıp deneyebilirsiniz. Aracınız bu arada yağ eksiltiyor mu? Yağ eksiltme varsa motorda aşınmada vardır.

Selim bay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ kaçırma yok üstad, bilgiler için teşekkerüm ederim şuan ki usta ile tekrar görüşeyim dediğiniz işlemleri yaptırayım,
oksijen sensöründe olan yağlanma neden olur acaba?

• Beğen
Tepkiler: Hakan55

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O konuda benim bir fikrim yok. Neden olduğunu merak ediyorum aslında.

Selim bay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım teşekkür ederim, ustanin birisi oksijen sensorunde yaglanmanin mercedesin bir modelinde kronik sorun oldugunu, yağın ordan arac beynine ince ince gittiğini , belli zaman sonra bozuldugunu soyledi. Mercedes servise araclari geri cagirip sensor kablolarini uzatarak cozum bulmus :) sureyi uzatip gecikme saglama amaci varmis. Benim araca yorum yapamadi, baska ustada olabilir opel motorlarda yaglama yapar vs demisti :) hangisi dogru, kabul edilebilir bilemem tabi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2 adet oksijen sensoru var katdan öncekimi ve arabanın egzozuna parmağını bir değdir yağ varmı parlar zaten senin sorunun motor fazla hava alıyor benzinde biniyorsun

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motor kodunu bana bir yazarmisin