Aracıma Kavuştum İki Sorum Olacak

onrygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,aracımı salı günü alabildim nihayet imzama da ekleyiverdim:) daha kilometresi 150 de:) yalnız size 2 sorum olacak özellikle 1.4turbo kullanıcılarına....araçtan kalkış sırasında dizelimsi bir ses geliyo.ben şahsen egsozdan kaynaklandığını düşünüyorum. acaba bu ses genel olarak bütün araçlarda mı var yoksa aldıım yere gidip çemkirmem mi gerek:)   2.sorumda bu yokuş kalkış desteği denen lanet şey herhangi bi şekilde kapatılabilio mu?  cvplar için şimdiden teşekkürler

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ARACIMA KAVUŞTUM 2 SORUM OLACAK:)

öncelikle aramıza hoş geldiniz. sık sık yaptığımız ankara buluşmalarına bekleriz. kalkış sırasında dizelimsi sesi pek duymuyorum yada alıştım belki ben de ilk zamanlar çalıştırma esnasında çıkan dizelimsi sesten rahatsızdım, normal bir sesmiş. yokuş kalkış desteğine gelince kapatılmıyor ama on da alışıyorsunuz bir süre sonra hoşunuza da gidiyor. ben ilk bir ay çok sinir olmuştum arabayı tutuyor kalkışlarda gaz vermek zorunda kalıyordum vs. ama dediğim gibi şimdi alıştım en iyi yöntem yokmuş gibi davranın :) 

onrygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracıma Kavuştum İki Sorum Olacak

memnuniyetle buluşmalara katılırım tabi;) bahsettiğim ses sadece kalkış esnasında geliyor hani benzinli olduundan emin olmasam bi de 9lt yakıt tüketimini görmesem,dizel diyecem araca:) egsozdan kaynaklanıyo sanırım bu çakal kasa bmwlerdeki seslerden veriyo o egsoz:)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vw lerde frene basıp bıraktıktan sonra gaza rolantıyı 10 un altına dusurmeden hafıfce gaza basılı tutarsanız ayagınızı aracı hıc gerı bırakmıyor..

onrygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bülent bey o da pek garip bi algoritma olmuş:) yazarken zahmetli geliyo uygulamada alışana kadar kasar gibi... inşallah alışacam bu yokuş kalkış desteği ile egsozun sesine:)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dediginiz ses bende de mevcut. Ama zamanla alışmayı bırakın ses bazen hoşunuza bile gidiyor. Yokuş kalkış destegi için ise forumumuz üyelerinden kimileri keşke yol bilgisayarında uyarı işareti de çıksaydı diye yakınıyor, kimi de sizin gibi kapatılmasını istiyor. ne kadar çeşitli ve güzel üyelerimiz var :)

onrygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araçta elektronik özellikler çok olunca adamın kafası karışıyor. ben de bi de 85 model 1.6d kadett var(1200000km:) bugün sabah ondan inip astraya binince kendi beynime de reset atmam gerekti...anahtardan açtığımda farrarın yandığını yen keşfettim o derece yani:)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hava aydinlik kapilari acinca yanmiyor karanliksa yaniyor.  Bu arada birsey sorayim gunduz gosterge lambalari hep yaniyor benim kapatilmiyormu acaba.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Hava aydinlik kapilari acinca yanmiyor karanliksa yaniyor.  Bu arada birsey sorayim gunduz gosterge lambalari hep yaniyor benim kapatilmiyormu acaba.
afl otomatikte mi?
otomatik moda alınca hava kararınca yanması lazım

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Bu arada birsey sorayim gunduz gosterge lambalari hep yaniyor benim kapatilmiyormu acaba.
aydınlıkta belli olmasa da hep yanıyor onlar