Aracıma kar girdi :)

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün giresun trabzon arasında kar yağışı altında araç kullanmak zorunda kaldım.Trabzona gelene kadar herhangi bir sorun  çıkmadı hatta bu aracı almakla doğru bir karar verdğimi bir kez daha anladım karlı yolda.Ancak trabzon havaalanına varmak üzereyken araçtan gelen bir ses fark ettim özellikle sola olmak üzere direksiyonu sağa sola kırdığımda gelen sürtünme sesi.Herhalde kar birikmiştir diyerek yola devam ettim.Havaalanına vardığımda bu ses iyice arttı ve artık direksiyonu sola çok az döndürebiliyordum.aracı kontrol etmek için inmek istedim ancak kapıyı çok az açabiliyordumkar kapı ile çamurluk arasındaki kısma dolmuşve açılmasını engelliyordu onunlada kalmamış sol ön çamurluğun içindeki davlumbazı arka kısmı da karla dolmuş ve davlumbazı şişirmiş lastiğe dayanmış.Hemen o şekilde servise gittim davlumbazı söktüler karı temizlediler .lastiklerin sıçrattığı kar elbette aracın çamurluğunu ve davlumbazı bir miktar sıvaması normal ancak benim aracta bu kar davlumbazın altından iç kısmına dolmuş serviste bunun normal olmadığını kabul etti çünkü öyle karı yararak ilerlemedim yolda en fazla 5 cm kar vardı.sulu kardı.şimdi artık karda bu aracı kullanmaya korkuyorum...Paylaşayım istedim...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracıma kar girdi :)

tek taraftamı oldu yoksa her 2 taraftada mı ?geçmiş olsun ayrıca

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garip. Astra nın su ile, kar ile arası iyi değil pek.

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
tek taraftamı oldu yoksa her 2 taraftada mı ?geçmiş olsun ayrıca

her ik tarfta da var ancal en çok solda.daha önce de bagajdan su almıştı :)

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

aynı ses bendede var. yagıslar başladığında başladı. o sesede alıştım gidip kontrol ettirmedim.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

eketen link' Alıntı:

sürtünme sesi. direksiyonu tam çevirdiğimde geliyor. ilk başta lastiktendir demiştim. lastik ebadım farklı çünkü. sonra kardan olduguna kanaat getirdim.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Karları temizleyip denediniz mi? Aman başına iş açma.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

kar kalktıgında biraz ısındığında hava ses kesiliyor. bakım zamanı geliyor zaten o zaman baktıracağım işte. artık eskisi kadar özen göstermiyorum arabaya.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sakınılan göze çöp batarmış oldu yani :)