Aracım iyi yakıyor mu?

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com
Gecen hafta tatıl dolayısı ıle yunanıstanın corfu adasına aracımla yollardaydım gıdış geliş toplamda 2100km yol yaptım ve toplamda 2 depo yakıtla en ekonomik yolculuğu yaptım.Gerçi  yunan otobanında 130 km hız limiti var iken genelde ortalama 160km hız ile yolculuğu gerceklestırdım.Benım Bu hızda sabit gıttıgım halde 5,7lt/100 km yakıt yaktı.Dusunuyorumda 120 km sabit hızla gitsek oran dusermıydı test eden var mı aracını acaba hız dusuk olsa yakıt ona gore düşer mı yoksa sabit kalır mı 5,7 de benım teslerımde hep 5,7 de kaldım aşağısını goremedıkBır kez depoyu otobandaki shellde fulledım yakıtı bızımkınden daha iyi gibi geldi

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracım iyi yakıyor mu?

Hızınıza göre iyi gibi...

Ben önceki hafta Erzurum'dan Malatya'ya gittim (420 km) Klima 1ya da 2 diş açık, ortalama hızım 90 - 120 arası (birkaç yerde  160 - 170) ve 5.3 yakalayabildim....

Erzurum'dan Ordu'ya gittiğimde çok rahat 4.8'e kadar düşürebiliyorum. (1850 metre rakımdan deniz seviyesine indiğim için)

Gittiğiniz yol, rakım ve hava şartları çok önemli...

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hıza göre ortalamanız normal geldi. 120km ile sabitlediğinizde daha düşük çıkacaktır ortalamanız

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erzurum'da nerdesiniz hangi ilçe ben olur dayım.tanışmamıştık galiba

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tff2525 link' Alıntı:
Erzurum'da nerdesiniz hangi ilçe ben olur dayım.tanışmamıştık galiba

Merkez'deyim. Forumdan birkaç kişiyle görüştük ama sizinle tanışmadık. Gelirseniz beklerim :)

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

başka bir konuda excel i paylaşmıştım. bugün 5. depoyu da doldurdum. son 3 depoda litre fiyatı sürekli artmış :(

benim de aracımı aldığım günden beri yakıt tüketimim km de 20 kuruş civarında.

7luz.jpg

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
başka bir konuda excel i paylaşmıştım. bugün 5. depoyu da doldurdum. son 3 depoda litre fiyatı sürekli artmış :(

benim de aracımı aldığım günden beri yakıt tüketimim km de 20 kuruş civarında.

7luz.jpg

ne güzel değerler böyle :) bravo

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

120 ile seyrettiğinizde tüketim oldukça düşerdi. şöyle söyleyeyim İstanbul - izmir arası klima kapalı (yaz değildi) 80-90 arası gittiğimde yaklaşık 200-250 kmdeki ortalamayı bir ara 3,8 kadar düşürdüm. Yolun geri kalanında Hızımı 100-110 arasına çıkardığımda 4,3 lere yükseldi tüm yolculuktaki ortalamam. Bu yolculuğu 520 km yolu 21,5 litre gibi Shell GTL tüketerek gerçekleştirmiştim. Yol bilgisayarındaki hesaplama ile pompa hesabı tutuyor diyebilirim. (Yola çıkarken tabanca atana kadar fulledim yol bitiminde tekrar fulledim aynı şekilde ve  21,5 litre motorin aldı)

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

Araclarımız cok az yakıyor ama tabıkı ben kendi acımdan soylıyım yaklaşık 5,7/100km degerının altını henüz goremedım