Aracım Fazla Yakıyor - Opel Astra 1.6 2002 HB Otomatik

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya Araçtan İniyorum Jantlara ßakıyorum jantlarda ßöle Kararma Oluyo tozLanıyo siyah Siyah Arkadaş ßalata tozudur Demiş normalmi. Ya En Fazla ßinsem 1 Haftada 140Km ßiniyorum Sence Çokmu Azmı Tüp Takmaya Gerek Varmı ßu 140Km Şehir içi Ama

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Jantlar üzerinde olan siyahlık balata... başka bir şeyden olacağını pek sanmam ama LPG konusunda benim acı tecrübelerim oldu. Eğer bir daha LPG taktırır mısın? deseler hayatta taktırmam. Şehir içinde 9 Litre benzin yaksa yine de benzinle binmeye devam ederim. Ama siz ne yaparsınız? Bilemiyorum...

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ßen ßu Araca Taktırmam Lpg 2 Yıl ßinerim ßunu Satar 2.El 98-99 Opel Vectra b Kasa Alırım Lpg'li Eşşek Biner Gibi Binerim Yapcak bişey yok

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğim gibi muhtemelen balata tozu aklıma başka bişey gelmiyor. gaz yağı ile silersen çıkar. özel jant spreyleri de var onları kullanabilirsin. tertemiz olur jantların.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu şekilde bir hesaplama ile bir yere varmanız mümkün değil. Burada ne kadar yaktığını hesaplamak için yapmanız gereken şey aracınızın LPG tankı boşaldığında 10 TL bir gaz alın sonra km sıfırlayın ve gaz bitene kadar kullanın işte o zaman ne kadar yaktığı ortaya çıkacaktır. şimdi sizin hesaplanızın doğru vermesi mümkün değil. Birde her LPG pompası aynı değer de tanka gaz basması mümkün değil. Bunu dikkate aldığımız zaman dediğim uygulama sonucu daha verimli olacaktır.

Her zaman aynı istasyondan ve aynı pompadan alıyorum... 200 ila 230 km arası yol yaptıktan sonra dolum yapıyorum 58 ila 64 TL arası bir dolum oluyor.Dediğiniz gibi her pompa aynı olmuyor.Ama aynı pompadan alırsanız sağlıklı bir ölçüm olur.
aşağıda son 2 dolum fişim var en az 200 km en çok 235 km arası dolum yapıyorum...Bence en sağlıklı ölçüm bu şekilde oluyor...Diyelim başka bir istasyondan almak zorunda kaldım... baktım 70+ TL ye doldu, eğer dur-kalk çok yapmamış isem o istasyona bir daha uğramıyorum....

02-11-2012 ve 05-11-2012 tarihleri

Uploaded with ImageShack.us

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
benım aracımda malum benzın zamlarıyla bırlıkte sehır ıcınde 45 kurusa kadr dayanıyo. bu deger normal mi bana mı fazla gelio anlamadım :S

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün depoyu fulledim ve 34,02 litre aldı. 2,60 x 34,02 = 88,45 TL
Bu durumda yakıt maliyetim 0,40 TL oluyor. 100 km. gittikten sonra tekrar fulleyeceğim. Bakalım ne çıkacak, Perşembe günü bunu yazacağım. 0,30 kuruşa razıyım, yoksa özel serviste bilgisayara sokmayı düşünüyorum.

Janttaki islere birtürlü anlam veremedim. Elimle dokunsam bile rahatlıkla çıkıyor. Normal olup olmadığı hakkında henüz bilgi edinemedik.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar o kadar yazdım. Bu şekilde yakıt hesaplaması yapamazsınız. Bugün ben aracım da gazı sonuna kadar kullandım şimdi aracıma 20 TL gaz aldım KM sıfırlandı. Bakalım bu 20 TL gaz ile ne kadar gidecek? Bununla birlikte ortalama tahminim 60 KM rahat diyorum ama fazla da gidebilirim sanki. O değerli de site içinde paylaşacağım.

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar o kadar yazdım. Bu şekilde yakıt hesaplaması yapamazsınız. Bugün ben aracım da gazı sonuna kadar kullandım şimdi aracıma 20 TL gaz aldım KM sıfırlandı. Bakalım bu 20 TL gaz ile ne kadar gidecek? Bununla birlikte ortalama tahminim 60 KM rahat diyorum ama fazla da gidebilirim sanki. O değerli de site içinde paylaşacağım.

Bence benim denediğim yöntem seninkinden daha sağlıklıdır. Çünkü 1.si kısa mesafede sapma daha çok olacaktır. 2.si gazdan benzinliye geçse bile aracın içinde gaz kalabiliyor.

Fulleyip 100 km. gitme, sonra tekrar fulleme yöntemini 3-4 kez yaptıktan sonra ortalamasını almanın daha sağlıklı bir yöntem olacağını düşünüyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Herkesin tabi yöntemi farklı ama şu var. Hiç bir pompa eş değer gaz basmaz. Bundan adım kadar eminim. Benim aracım bu arada tek nokta ben istemeden benzine geçemez :D