aracım devirden düşüyor

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: aracım devirden düşüyor

OGOKTAS link' Alıntı:
Soylediginiz gibi otobanda cok tehlikeli bende cerkezkoy otobaninda yasamistim benzer durumu. Telafisi mumkun olmayan konu yasanacak bir kazada can kaybi.

Tabii ki yaşanacak en ufak olumsuzluk büyük kazalara sebebiyet verecektir ancak aracın nasıl bir arıza vereceğini hala anlayamadım. Servisteki usta sorun olmayacağını kesin bir dille söyledi, ben de düşük hızlarda deneyerek başladım yüksek hızlarda da yapmak zorunda kaldım...

KaHiN link' Alıntı:
Soylediginiz sorunun aynısı bizim fiat ducato da yapiyordu ve hava akıs metresinden kaynakli oldugunu uzun ugraslar sonucu cozduk ve cozene kadar 3-4 ustaya gosterdik, dediklerinizin tam aynisini yapiyordu..

Akışmetre temizliği bende çözüm olmamıştı :(

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Tabii ki yaşanacak en ufak olumsuzluk büyük kazalara sebebiyet verecektir ancak aracın nasıl bir arıza vereceğini hala anlayamadım. Servisteki usta sorun olmayacağını kesin bir dille söyledi, ben de düşük hızlarda deneyerek başladım yüksek hızlarda da yapmak zorunda kaldım...

Akışmetre temizliği bende çözüm olmamıştı :(

sanirim yanlis anlasilma oldu aracta bir sorun olur demedim

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konu hakkında fazla bilgim yok ama, devirden düşme yanma olayının verimden düştüğünü gösteriyor.Yanma için hava ve benzin lazım.

eğer hava ve turbo elemanlarında sorun yoksa geriye benzin pompası ve ateşleme kalıyor. Yüksek devirde ya yeterince benzin gelmiyor, ya da ateşleme yeterince sık yapılamıyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Soylediginiz gibi otobanda cok tehlikeli bende cerkezkoy otobaninda yasamistim benzer durumu. Telafisi mumkun olmayan konu yasanacak bir kazada can kaybi.

Bunu bazı araçlarımda son olarak Stepway de denedim; motor kapadıktan sonra direksiyon araç tamamen durana kadar sertleşmedi şaşırdım doğrusu.