aracım devirden düşüyor

umittrafik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARACIMDA DEVİR DÜŞÜKLÜĞÜ SORUNU VAR.
SÜRATLA KALKIŞ YAPTIGIM ZAMAN DEVİR SAATİ BİR ANDA KESİLİYOR 4000 E GELMEDEN CEKİŞTEN DÜŞÜYOR VE YÜRÜMÜYOR
DEVİRDEN DÜŞTÜGÜ ANDA MOTOR ARZA LAMBASI YANIP HEMEN SÖNÜYOR KONTAGİ KAPAT ACIYORUM ARZA DUZELİYOR AMA TEKRAR HIZLA SÜRAT YAPTIGIMDA AYNI ŞEYLER OLUYOR BUNUN SEBEBİ NEDİR ACABA...
ARACIM 2007 OPEL ASTA DİZEL TRİPTRONİK VİTES

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: aracım devirden düşüyor

Gecmis olsun daha once 2007 2010 arasi dizel h kasa astra kullanmistim. Buaracta basima cok gelmisti benzer durum servis turbo sensorunden oldugunu soylemisti. Bir sure sonra araci stop edip calustirmakta resetlemez hale gelecek. Cok onemli birsey degildi diye hatirliyorum on camurlugun oarada biryerlerdeydi

umittrafik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TAKVİYE BASİNC SENSÖRÜNÜ DEGİŞTİRDİM AMA MAKİNEDE HALEN AYNİ TAKVİYE BASİNC SENSÖRÜ ARZASİ VERMEYE DEVAM ETTİ

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı sorun benim astra h easytronik aracimda da olmustu yanlış hatırlamıyorsam turbo kelebeğini değistirmişlerdi sorun çözülmüştü.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzer tepkiyi hatalı - tıkalı yakıt sistemi ve yakıt filtresi ile de verebilir.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güvenebileceğiniz bir ustaya EGR valfini temizletin büyük ihtimalle geçecektir, öncesinde bir seneden fazla birkaç ustaya gösterdim ne yaptılarsa çözemediler.
aracı zorlayınca yapıyordu sonra sıklaşmaya başladı, dediğiniz gibi yolda giderken kontağı kapatıp açınca düzeliyordu. Farketmişsinizdir ancak bilmeyen arkadaşlar için hatırlatayım, seyir halinde kontak kapatıp açınca birkaç saniye direksiyon kilitleniyor virajlarda yapmamaya dikkat edin.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Farketmişsinizdir ancak bilmeyen arkadaşlar için hatırlatayım, seyir halinde kontak kapatıp açınca birkaç saniye direksiyon kilitleniyor virajlarda yapmamaya dikkat edin.

Boyle birsey seyir halinde kesinlikle denenmemeli, sonucu telafisiz kayiplara yol acabilir. Bir dur kalk maksimum 30 saniyenizi alir

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aykırı bir durum olduğunun farkındayım ancak birkaç km içinde defalarca kez yapmak zorunda kaldım, otobanda dur kalk yapmak çok zor geliyordu. Bu hareketi de serviste ki usta gösterdi bir sorun olmayacağını söyledi, belirttiğim gibi sadece anlık direksiyon sorunu oluyor, uyarınız için teşekkürler telafisi mümkün olmayan ne gibi sıkıntılar olabilir?

Bu şekilde davranmamın sebebi de birçok ustanın çözüm bulamaması ve sorunun tech2 cihazında görülmemesidir.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Soylediginiz gibi otobanda cok tehlikeli bende cerkezkoy otobaninda yasamistim benzer durumu. Telafisi mumkun olmayan konu yasanacak bir kazada can kaybi.

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Soylediginiz sorunun aynısı bizim fiat ducato da yapiyordu ve hava akıs metresinden kaynakli oldugunu uzun ugraslar sonucu cozduk ve cozene kadar 3-4 ustaya gosterdik, dediklerinizin tam aynisini yapiyordu..