Aracım çalışmıyor

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 model astra aracımın tekleme sorunu nedeniyle ateşleme bobini ve buji kablolarını değiştirdik.Tekleme düzelmişti derken bir gün sonra araç çalışmadı,marş basıyor fakat çalışmıyor.Ustayı çağırdık,egsantrik devir sensörüyle oynadı çalıştı ,dükkana götürdük,sensörü değiştirdik .Dükkandan ayrıldım çalışmada yine zorlanıyordu derken bu sabah yine çalışmadı şimdi ustayı bekliyorum.Bir çok forumda bayağı bir şey okudum.Benzin pompasından benzin geliyordu,bujilerde yeni ,aküde yeni ,buji kablosu yeni.:mad:Problem ne olabilir?teşekkürler.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
97 model astra aracımın tekleme sorunu nedeniyle ateşleme bobini ve buji kablolarını değiştirdik.Tekleme düzelmişti derken bir gün sonra araç çalışmadı,marş basıyor fakat çalışmıyor.Ustayı çağırdık,egsantrik devir sensörüyle oynadı çalıştı ,dükkana götürdük,sensörü değiştirdik .Dükkandan ayrıldım çalışmada yine zorlanıyordu derken bu sabah yine çalışmadı şimdi ustayı bekliyorum.Bir çok forumda bayağı bir şey okudum.Benzin pompasından benzin geliyordu,bujilerde yeni ,aküde yeni ,buji kablosu yeni.:mad:Problem ne olabilir?teşekkürler.

Problem ustada gibi geldi bana ustayı değiştirirseniz sorun çözülür:)

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisayara bağladık herşey normal arıza gözükmüyor.Egsantrik devir sensörünün soketi ile oynadık çalıştı ama yine de tek tıkla değil.Motoru soğuyunca tekrar denicem ona göre çalışmazsa usta ayrıntılı olarak dükkanda bakacak.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun belli kablo tesisatı önce soket temas ediyormu yada kabloda kırıklık varmı bakılır ve arıza tespitinden sonra sorun giderilir.sensöre giden soket sağlamsa karşılığınada bakılmalı

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşaallah öyledir.Yarın sabah motor soğukken deneme yapıcaz.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Distribütörü de atlamayın hocam bence

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bobin değişmiş işte, distribütör değişmemiş ki

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Karbüratörlü araçlardaki distrübütör dür. Enjektörlü araçlardakine bobin deniyor yani astra da distrübütör değil bobin var oda değişmiş:)

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hala bulamadılar ve bayram sabahı araç çalışmadı şimdi evin önünde duruyor.Motor bir kere çalıştımı arkası geliyor fakat soğudumu çalışmıyor.Usta kafam durdu dedi.