aracım çalışmıyor, yardım lütfen

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar az önce arabayı çalıştırayım dedim ama nafile. İlk önce çalışır gibi oldu, ardından hemen stop etti. Sonraki denemelerde ise boğulurmuş gibi bir ses çıkarttı ve çalışmadı. Hiç anlamam ama kaputu bir açıp bakayım dedim birşey farkedecekmiyim diye. Kontak yarım açık konumdaydı ve motorun oradan bir yerden bir çınlama sesi geliyordu. Korktum hemen anahtarı kontaktan çıkarttım. Sonuç olarak araç çalışmıyor. Sizce sorun nedir?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğulmus olabilir gaza basarak dene. çalışırırken lambalar gidiyorsa aküdende olmus olabılır ama ne olursa olsun eksınlıkle vurdurıyım deme

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marsa basarken arıza lambası yanıp yanıp sonuyormuydu? ımmoda sıkıntı olabılır. depoda yakıt azmı cokmu su anda aklıma gelenler bunlar

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaza basarak denedim, yine olmadı. dediğin gibi çalıştırmaya uğraşırken farların ışıklarında dalgalanma oluyor. yalnız motorun oradan gelen çınlama sesi (kısa devre yapar gibi) kafama takıldı.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çınlama sesı kelebekten gelıyor merak etme kontak acıkken gelır

ertanunver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb. benim de başıma geldi.motor devir sensörü arızalı çıktı benimki omega. bi servise götür tech cihazıyla bi baksınlar anında gözüküyo..boşuna maşa basma.

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb. benim de başıma geldi.motor devir sensörü arızalı çıktı benimki omega. bi servise götür tech cihazıyla bi baksınlar anında gözüküyo..boşuna maşa basma.
aracı hareket ettiremiyoruz ki. yarın servisten birilerini çağıracağım. dediğiniz gibiyse masrafı nekadardır yaklaşık.

nadirgoktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışıklarda dalgalanma varsa sanırım aküden kardeş. yani inşallah ondandır da 80-100 arası bi masrafla kurtulursun inşallah :m