Aracim Çalindi arkadaŞlar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Delirmemek elde değil arkadaş. Çalınmış olan bir araç her yerde güvenlik kamerası ve mobesse varken nasıl aylardır bulunamaz aklım almıyor. Başlığı gördüğüm zaman bir anda heyecan basıyor inşallah bulunmuştur diye dua ederek açıyorum ama durumun hala aynı olduğunu görünce üzülüyorum ve acayip sinirleniyorum. İnşallah en kısa zamanda bulunur. Çalanlarında inşallah eli ayağı kırılır kopar şerefsizlerin. Allah belalarını versin.

Bana göre bulunmaması son derece doğal. Piyasada APP plaka denen mühürsüz plaka ile dolaşan bir sürü araç var. Adam 20-30 TL ye gider iki tane sahte plaka bastırır, aslanlar gibi sokaklarda gezer. :mad:

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
App plaka ile calintinin nasil bir baglantisi olabilir ki.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Erdem ben o yorumu yazarken bir hususa dikkat çekmiştim (her yerde güvenlik kamerası ve mobesse varken nasıl aylardır bulunamaz)
Arabaya sahte plaka takılınca güvenlik kameraları veya MOBESE ne yapsın ;) . Mühürsüz plakaya göz yumulmazsa hırsızlar da kolaylıkla sahte plaka kullanamazlar. Mühürsüz APP plaka kullananlar asıl plakalar bagajda bulunduğu sürece polis benim aracıma karışamaz denmiyor mu? Veya aracında mühürsüz APP plaka takılı olan hatırlı kişilere polis ne yapıyor? Arkadaşın çalınan aracında şu an sahte bir plaka takılı olmadığı ne malüm?

Son düzenleme:

irmakcafe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erdem ben o yorumu yazarken bir hususa dikkat çekmiştim (her yerde güvenlik kamerası ve mobesse varken nasıl aylardır bulunamaz)
Arabaya sahte plaka takılınca güvenlik kameraları veya MOBESE ne yapsın ;) . Mühürsüz plakaya göz yumulmazsa hırsızlar da kolaylıkla sahte plaka kullanamazlar. Mühürsüz APP plaka kullananlar asıl plakalar bagajda bulunduğu sürece polis benim aracıma karışamaz denmiyor mu? Veya aracında mühürsüz APP plaka takılı olan hatırlı kişilere polis ne yapıyor? Arkadaşın çalınan aracında şu an sahte bir plaka takılı olmadığı ne malüm?

app plaka olması muhtemel polisin dediği ya şehir dışında yada sokak arasında biryerde diyor bulunur yüzde 90 ibaresi kullanıyor ama hala bir ses seda yok

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya Sonay abi aracın detaylı fotoğrafları yok mu, hani sağdan soldan arkadan önden çekilmiş biçimde.
Ne bileyim forumumuzun insanı çok dikkatli, tampondaki çizikten veya stoplardan birinin değişik farklı vs. olmasından bile yakalar aracı.
Bitane ufacık fotoğraf attınız başka yok mu?

irmakcafe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya Sonay abi aracın detaylı fotoğrafları yok mu, hani sağdan soldan arkadan önden çekilmiş biçimde.
Ne bileyim forumumuzun insanı çok dikkatli, tampondaki çizikten veya stoplardan birinin değişik farklı vs. olmasından bile yakalar aracı.
Bitane ufacık fotoğraf attınız başka yok mu?

kardeş iki adet foto var bunları yapıştırdım ekte

Ekli dosyalar

• 1797365_790405390975312_487290281_n.jpg
    1797365_790405390975312_487290281_n.jpg
    93.8 KB · Görüntüleme: 107
  • 294260_269462043069652_2585727_n.jpg
    294260_269462043069652_2585727_n.jpg
    20.4 KB · Görüntüleme: 98

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ankara'da iken iki arkadaşımın arabası çalınmıştı. İkisi de çok ilginç bir şekilde bulunmuştu. Birinci araç Golf'du. Etlik'den çalındı, bir sene sonra tesadüfen GOP civarında bulundu. Aracı çalanlar bir süre sonra aracı bir akrabasının evinin önüne, plakasını söküp, üzerine branda çekerek terk etmişler. Araç uzun süre yerinden oynamayınca polise ihbarda bulunulmuş, sonuç çıkmayınca arkadaş aracın brandasını açınca bayağı sevinmiş.
İkinci araç, Vectra A ların ilk çıktığı senelerdi. Arkadaş gözü gibi baktığı aracını çaldırdı. Çalan kişi araba babasının malı gibi bir sürü aksesuar takmış. Araba kupon olunca kendi işinde kullanmış :). Adamın işi kendini iş adamı olarak tanıtarak lüks otellerden eşya çalmakmış. Bir otelde tesadüfen yakalanınca arkadaşta arabasına kavuştu, aksesuarlarda kendine kaldı.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi moralini bozmak gibi olmasın ama bizim istanbulda 2 tane araba vardı istoçta oto galericiler arabaları çenç yapıp suriyeye gönderiyorlardı yakaladık. aynı renk arabaların plakalarını takıp dikkat çekmeden gönderiyorlarmış. inşallah öyle birşey olmaz. şu devletin suriye aşkı milletimize her yerden zarar veriyor...