Aracım benzinden lpg ye geçmiyor..!

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2001 opel astra.3 gün evvel aracımın lpg si bitti.bende lpg almadım 3 gün boyunca benzinde bindim aracıma.dün 40 tllik gaz aldım.benzinlikte rölantideyken aracı benzinden gaza alayım dedim gaza gecti ama araç stop etti tekrar denedim araç gaza geçti tam gaz yaptım araba ne gaz yedi ne bişe yine stop etti.şimdi benzinde biniyorum acaba sorun ne olabilir arkadaşlar.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracım benzinden lpg ye geçmiyor..!

bilgisi olan tok mu arkadaşlar

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi sanayiden geldim arkadaşlar.tankın oldugu tarafta usta ufak bi ayar yaptı sorun cözüldü 10 lira para verdim.sonra aracın enjektörlerinin çok sesli çalıştıgını bunların değişmesi gerektiğini söyledi bende dedim genelde çıtçıtçıt diye sesli çalışmazmı dedim yok dedi demir demire değiyormuş güya bende tamam şimdilik kalsın dedim sizlere danışayım bu söylediklerinin bi doğruluk payı var mı acaba hekeste sesli çalışmıyor mu ? sesli çalışması enjektörlerin arızalı oldugu artık değişmesi gerektiği anlamına mı geliyor değişim için de 180 tl gibi bi biyat istedi.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önceki aracımda BRC kullanıyordum ve enjektörlerin çıt çıt sesi dikkatli dinlendiğinde içeriden duyulabiliyordu hafif de olsa. Enjektör biraz sesli çalışır zaten, bu gayet normal ama usta normalin üzerinde veya normalin dışında bir ses mi duydu onu bilemem...

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayrıca geçen 40tl lik lpg aldım 16.5 litre aldı.ankara yüzde yüz ş.içi 100 km gittim çok az değil mi sani araç fazla yakmaya başladı bana göre.sizcede normal mi arkadaşlar.acaba enjektörlerden dolayı fazla bi yakıt tüketimi olması söz konusu mu.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LPG konusunda çok fikrim yok ama en ufak ayar değişimi çekişte, ilk çalışmada ve tüketimde çok ciddi farklar demek.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur06 link' Alıntı:
ayrıca geçen 40tl lik lpg aldım 16.5 litre aldı.ankara yüzde yüz ş.içi 100 km gittim çok az değil mi sani araç fazla yakmaya başladı bana göre.sizcede normal mi arkadaşlar.acaba enjektörlerden dolayı fazla bi yakıt tüketimi olması söz konusu mu.

Bu değerler biraz fazla fakat ölçümü hangi şartlarda yaptığınız çok önemli. Örneğin 16.5 litre LPG aldığınızda deponun durumu neydi?

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Bu değerler biraz fazla fakat ölçümü hangi şartlarda yaptığınız çok önemli. Örneğin 16.5 litre LPG aldığınızda deponun durumu neydi?

depo boştu.bitmişti gaz yani