Aracım astra j cosmo sizlere sorum ya da sizin de başınıza geldi mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Siz o soğukta bir takip edin ilk mars da borulara bakın

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Tamamdır çalıştırdığımda sabah edeceğim teşekkür ederim ilk çalıştığında borulardaki sıcaklık nasıl olmalı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Termostat çıkışı boru hep soğuk olmalı yani motor termostat açmadığı sürece en fazla ılık olur oda motorun ısısından termostat sonrası boruya soğukmu bakın soğuksa termostat düzgün çalışıyordur motor 90 dereceye gelir kisin nadir acar opel aslında 95 100 civarı termostat acar o zaman o boru çok sıcak olur el vurulmaz

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Siz o soğukta bir takip edin ilk mars da borulara bakın
Sabah çalıştırdığımda dediğiniz gibi baktım çıkış borusuna soğuktu boru ve farklı bi değişik durumla karşılaşmadım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Öyle hemen değil 2 3 dakika bekleyip bakın yani motor suyu biraz çevirsin biraz ısınsın

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Öyle hemen değil 2 3 dakika bekleyip bakın yani motor suyu biraz çevirsin biraz ısınsın
Rolanti düştükten sonra baktım yani 2 dk geçmişti

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Termostat sağlamsa bir tane termostat gövdesinde bir adet ise radyatör üzerinde ısı müşürü var onlara bir bakın isterseniz hem uygun yollu hemde çözüm olabilir hararet yapıp duran astra j lerde termostat ve pompa değişiyor sonuç alınamıyor aslında sebep bunlardı değişince düzeldi veyahut motor ısınmıyor düzgün

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Termostat sağlamsa bir tane termostat gövdesinde bir adet ise radyatör üzerinde ısı müşürü var onlara bir bakın isterseniz hem uygun yollu hemde çözüm olabilir hararet yapıp duran astra j lerde termostat ve pompa değişiyor sonuç alınamıyor aslında sebep bunlardı değişince düzeldi veyahut motor ısınmıyor düzgün
Bugün hava -24 derece idi sabah arabayı yaklaşık 5 Dk çalıştırdıktan sonra hareket ettim normal devirde hızımı 50 60 lara kadar çıkarıp 4km yol gittim arac hareret göstergesi tam 90 ın üstünde idi ve araç fan açmıştı stop ettim durdu
Ve bu sorunla karşılaşmaya başlamadan 2hafta önce servis araca motor koruma adı altında fabrikanın verdiği ismine de segman güncelleme dedikleri yazılımı attılar bu güncelleme bi etki etmişmidir acaba

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Olabilir -24 de fan açıyor tuhaf

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bugün hava -24 derece idi sabah arabayı yaklaşık 5 Dk çalıştırdıktan sonra hareket ettim normal devirde hızımı 50 60 lara kadar çıkarıp 4km yol gittim arac hareret göstergesi tam 90 ın üstünde idi ve araç fan açmıştı stop ettim durdu
Ve bu sorunla karşılaşmaya başlamadan 2hafta önce servis araca motor koruma adı altında fabrikanın verdiği ismine de segman güncelleme dedikleri yazılımı attılar bu güncelleme bi etki etmişmidir acaba
Bu durumu dün yapmadı
Olabilir -24 de fan açıyor tuhaf
ben de şaşırdım açıkçası çünkü dün böyle bi sorunla karşılaşmadım sadece -20 lerde böyle oluyor