Aracım astra j cosmo sizlere sorum ya da sizin de başınıza geldi mi?

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
aracımı sabah her gün olduğu gibi çalıştırdım bir kaç gündür hava -18 -20 arasında 7 8 dk çalıştıktan sonra hareket ettiğimde hararet göstergesi yavaş yavaş yükselerek 30 50 70 90 oldu ve 90 da sabit kaldı fakat her gün gittiğim o yolda 2 3 dk içinde hiç bir zaman bu şekilde ykselmemişti .
örneğin dün yine aynı şekilde gttim 5 dk sonunda hararet göstergesi az bi şey haereket etmişti ama bugün hızlı yükseldi kaputu açıp baktım motor ise hala soğuktu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Termostat çıkışı boruya bir bakın soğuk motor da mars yapın ve kaputu açıp oraya bakın ısınıyordu ılık mı

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Termostat çıkışı boruya bir bakın soğuk motor da mars yapın ve kaputu açıp oraya bakın ısınıyordu ılık mı
sanki hava biraz yumuşadıktan sonra düzeldi gibi ama sabah tekrardan dediğiniz yere bakacağım
sabah o soğukta hemen 3 dk içinde doksan derece oldu araç motor soğuktu ve kaloriferi çalıştırdım soğuk üflüyordu ama sıcaklık -6 lara yükseldiğinde böyle bi sorunla karşılaşmadım aklıma soğuktan aracın beyin olarak ısıyı yanlış göstermiş olabilir mi diye aklıma geldi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yanılmaz sanmam müşürden de olabilir siz ilk termostat çıkışını kontrol edin sonrasına bakalım

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
İlk çalıştığında nasıl olması gerekiyor peki ısının

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu aralar hava aşırı soğuk, termostat devreye girene kadar gösterge yükselecek, devreye girdiği anda düşecek sonrasında tekrar yükselip 90'a sabitlenecektir. Benim gözlemlediğim bu şekilde, -10 derece civarında takip etmiştim.

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bu aralar hava aşırı soğuk, termostat devreye girene kadar gösterge yükselecek, devreye girdiği anda düşecek sonrasında tekrar yükselip 90'a sabitlenecektir. Benim gözlemlediğim bu şekilde, -10 derece civarında takip etmiştim.
Öğleden sonra aracı tekrar kullandım sabahki o -20 de yaptığı gibi yapmadi ama sabah o soğukta çabuk arttı gösterge 90 da sabit kaldı kaputu açıp motora dokundum soğuktu o kafamı karıştırdı açıkçası

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hakan bey, su soğukluğu önemli, borulara dokundunuz mu ? Onlarda sıcaklık olması gerekiyor...

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ona bakmadım sabah giderken tekrar bakarım radyatördeki ve termostattaki borulara
Teşekkür ederim...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Mesela dışarı 10 derece blok ici hava 0 altında değilse diyelim 90 derece tam ısısında sabah uyandığınızda 20 derece filan olur blok ici ornek mars anında 20 ile başlar 1 dakika rölantide bekleseniz 35 40 derece olur 2 3 km de benzinli araca 80 civarı olur minimum kendi aracımda örnek 3 km de rahat 80 oluyor minimum