Aracım 70 derecenin altinda iken fan calistiriyor

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim, söyledikleriniz çok mantıklı geldi bende araçtaki 2. müşürü aramaya başladım fakat ne EPCde 2. bir müşür bulabildim ne de opcom okumasında 2. bir müşür değeri bulamadım. Sanırım bu araçta fan müşürü yok sadece termostat üzerinde yer alan hararet müşürü var gibi görünüyor.

Tek müşür var ise aklıma fan beynimi arızalı sorusu geldi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni araclarda benimkine bakmadim ama tahminim tek müsür ve beyin yönlendirme

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen motor sicakligi müsürü

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bezner sorun benim aracımda da var. hareret 82-83 oldu mu hemen fan açıyor.Bu soğuk kış günlerinde seyir halindeyken bile 82-83 derecede fan açıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet arkadaslar olsun ben olayim aracini benzinli olarak algiladik ama ben ayni zamanda 1.3 corsa olabilir diye ihtimali eksik etmedim.
Simdi kardesim aylardan kis bunu tüm dizelciler okusun aklinda titsin...
Dizel motoru daha cok sicakliga degil gücü enerjiye veren motordur ve gec isinma sorunu var, kis ayinda bu bende de dahil herkezde gec isinir 80-83 derece civari termostad acar. yazin en fazla 96 dereceyi görürsün farkinda isen benzinli 103 üzeri iken.Dizellerde bu sorun oldugu icin yeni modellerde ek isitici Quickheed konuldu bende var mesela 4 derece altinda devreye giriyor bir nevi fön ....yani diel aracin var ve bu normal
Benzinli olsa idi iste burda yukaridaki sorunlar olur ya termostad yada müsür

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrardan teşekkür ederim semih bey benim aracım dizel ve tamda dediğiniz gibi sıcaklık/termostat durumu dediğim gibi benim aklımı kurcalayan tek şey sıccaklık düşük olmasına rağmen fanı açma sebebi. Bir daha opcomla deneyeceğim fan açarsa hangi sıcaklıkta hangi fanı açtığını görmek istiyorum. Benim aracım 2004 model Quickheed yoktur diye tahmin ediyorum bu yüzden çıkma bir fan beyni almayı düşüneceğim. Başka bir sebepten fan açmasının mantığını çözemedik burada anlaşılan.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fana de dikkat etmedim ama 83 diyor 77 76 civarina düsüyor termostad aciyor ...bu arada unutma yagda isinacak buda isi aliyor yani kafana takma normal
forumda onun icin bagzen diyorum motor önemli söylemiyorlar simdi senin gibi :) sonra herkez bende dahil termostad bozuk deriz cünkü benzinliye göre normal degerler degil...qiuickhead zaten her arabada yok yenilerde var bu diger markalarda da sorun oldugundan arac ici isinmadigindan konuyor