Aracı teslim alıcam nelere dikkat etmem gerekio?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracı teslim alıcam nelere dikkat etmem gerekio?

Car Pass (araç kartı) şayet yoksa aracınızı aldığınız bayiden isteyin arkadaşlar. Üzerinde güvenlik kodu yazıyor aracın.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Sn. Romeo ve Mehmet Bey bence bu konuyu aracınızı aldığınız bayiye danışın, Mehmet beyin aracı 2012 görünüyor Sn. Romeo sizin aracınızda 2012 model ise belki yeni araçlarda bu uygulama kaldırılmış olabilir ama ben kaldırılmış olmasına ihtimal vermiyorum.
En sağlıklısı ileride sorun yaşamamanız adına aracınızı aldığınız bayi ile iletişime geçmek olacaktır.
şimdi kullanmasamda neden yok merak ettim?yarın sorarım artık mail atarım resmi neden yok diye.olmayınca garantide falan sıkıntımı olur nedir eksiklik olarak dezavantajı?
şimdi bizde neden yok moduna girdik verseler belki çöpe atarız. :)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

engins link' Alıntı:
nasıl olabılıyor boyle bırsey bayıden bayıye farklılık gostermesı bıraz acaıp bı durum bnce...ısrarla sordum satıscı arkadas anten ıcın telefon bıle actı bıyerlere...aklıma suan geldı acaba navıgasyonlularmı balık sırtı gelıoo ???navıgasyon normal cubuk antenle calısmıyormu bılgısı olan bn aracıma zaten navıgasyon ıstedım ozman ekstra ucret alınmaması gereklı...
üstat sen hangi bayiden alıyorsun şimdi?
git tepelerine bin.antenide mi ayrı satacak çakkallar?
1600 navi cd600 mü yoksa diğer navilerden mi?
belki burda yaptıkları indirimi anten parası ekleyip geri almayı düşündü çakallar.

engins

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

navıgasyon ıcın 2 cesıt oluyo dedıler orjınal gelen pek onermıyorus sadece navıgasyon ozellıgınden yararlanıosunus dıye bızım onerdıgımız burada taktıgımız multımedya ozellıklı gerıgorus cameralı olan bnce bunu alın fıyatı 2000 tl ama sıze 1600 e takabılırs dıye soyledıler bn antenı sorunca cubuk anten le gelıo 2012 ler ıstersenız onuda 300 tl ucret odeyerek degısırs dedıler bncede 3 kagıta geldık ne gerek var bn bunu anlamıorum 60 bın lıra para verıyoruz araca bıde 300 tl antenden carpmaya calısıolar yazık valla ayrıca uyguladıkları cam flımıne de 800 tl dedıler en son pazarlıkla 500 e anlastık ordanda kesın ıteledıler ne dıyım allaha havale...

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Belli ki arkadaşın aracı cd 400 le geliyor, navigasyonu araç bayiye geldikten sonra takacaklar, ayrıca anten parası istemelerinin sebebi de bu. Takılan balık sırtı anten sadece radyo için kullanılacak, navigasyonun antenini de ön cam direğinin içine gizleyecekler. (Ben mesajımı yazarken siz durumu netliğe kavuşturmuşsunuz  :) )

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
[quote author=MeRt link=topic=2737.msg57608#msg57608 date=1321545395]
Sn. Romeo ve Mehmet Bey bence bu konuyu aracınızı aldığınız bayiye danışın, Mehmet beyin aracı 2012 görünüyor Sn. Romeo sizin aracınızda 2012 model ise belki yeni araçlarda bu uygulama kaldırılmış olabilir ama ben kaldırılmış olmasına ihtimal vermiyorum.
En sağlıklısı ileride sorun yaşamamanız adına aracınızı aldığınız bayi ile iletişime geçmek olacaktır.
şimdi kullanmasamda neden yok merak ettim?yarın sorarım artık mail atarım resmi neden yok diye.olmayınca garantide falan sıkıntımı olur nedir eksiklik olarak dezavantajı?
şimdi bizde neden yok moduna girdik verseler belki çöpe atarız. :)
[/quote]

Garantide falan sıkıntı olacağını zannetmiyorum
örneklemem gerekirse mesela aracınızın iki anahtarınıda kaybettiniz servise gittiğinizde aracınızın tüm kilit sistemi (kapı kilitleri) değişeceğine bu kartta yazan şifre sayesinde aracınıza dokunmadan yeni anahtarlar tanımlanıyor.
Bu tarz olaylarda çok işinize yarayacaktır, kesinlikle bu konunun üzerine düşün.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir bombada benden olsun o zaman.
Aracı alırken dedim mumlu poşetli gelsin diye.
Zimirden geldi dediler.Arabada bir tane poşet yok çamur içi ağzına kadar dolu üstü mumlu.Aracın sağına soluna bakıyorum egzos ucu diğerlerinden dışarda.kontağı çevirdim motor arıza lambası yanıyor.Dedim sıfır araba hallederler.
Parayı havale ettim bir daha baktım detaylı benim aracın egzos tam yarım parmak dışarda sanki sonradan takılmış motor arıza lambası boş akü lambası derken almıyorum dedim bu arabayı sinirlendim.Dediler bir araç daha geldi gittim baktım garajda içi silecekler falan poşetli egzos falan normal kontağı falan açtım ondan sonra tamam dedim.
Size tavsiyem gidin arabanızı tırdan indikten sonra yıkanmadan poeşti bilmem neyi çıkmadan sağına soluna montaj kusuru olabilecek iç dış aksamı kontrol edin.Kontağı açın motoru dinleyin.Kimin ne yaptığı belli değil.60 bin liralar veriyoruz koskoca opel egzosu dışarda montaj hatalı arabayı yolluyor.Bayide hiçbirşey olmamış gibi havan olur ne olacak deyip sırıtıyor bunu söyliyen teslimattaki arkadaş.Saolsun satış temsilcisi hassaslık göstermişti.
Diyeceğim bilen birileri ile gidin iyice kontrol edin.Teslim alıcağınız gün heyecandan gözden çok şey kaçar benden söylemesi.
Karter korumanın bayiye geliş fiyatı 50 liradır gerisi kardır.Kesin taktırın.Küllük yerine ben bozuk para kgs kartı cep telefonu ıvır zıvır koyduğumdan eksikliğini hissetmedim.
Güle güle kullanın ve arabayı dinlemeyin yolda yoksa sürekli canınız sıkılır hep bir eksiklik arasınız en güzeli tadını çıkarmak.
Allah cümlemize kazasız belasız mutlu günlerde kullanmayı nasip etsin.
Şimdiden hayırlı olsun. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
[quote author=bulent_tnt link=topic=2737.msg57439#msg57439 date=1321511949]
Pardon teyp sifresinin bulundugu kart hangisi.

[img=800x600]http://www.yerlikuyum.com/yukle/dosyalar/16967.jpg[/img]

Bu üçlü birlikte veriliyor araba aldığınızda.

Opel Car Pass yazan kartın arkasında aracınızın radyo/teyp şifresi, seri numarası,güvenlik kodu ve anahtar kodu gibi şifreleri bulunuyor kısacası çok önemli bir kağıt parçası  :).      Paylasim icin sagolun bende vardi bu kagit parcasi ne diyodum.

Güvenlik amaçlı arka yüzünün resmini eklemedim bilginize.
[/quote]