aracı park ederken öndekine dokundurdum airbag/kemer sorun çıkardııı yardım!!!!

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaslar daha öncesinden hep okurdum forumlarda sensöre darbe gelince airbag patlardı falan sonunda benimde başıma geldi

kemerim takılı olmadıgı için patlamadı ama kemer fişeklerinin ve airbag in değişmesi gerektigini sölüyor tech 1 cihazı ve hatayı silmiyor ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum bence servisin başına pek gelmeyen bi olay çünkü cihazı eline adam alan saatlerce ugrastı bişey yapamdı bana airbag beyni tamir edlcek dedi uçuk rakamlar verdi vakitlice gel bakarız dedi

sizlerin yardımını bekliyorum

olay bugun öğlen okulda biraz dalgındım arabayı geniş bi manevrayla sağa park yerine gircektim

ama nissan jipin tamponundaki demir ilaveyi hesap edemedik büyük bi grülütüyle küüt diye vurdum baktıgımda sadece farı tutan tırnakların kırılmıs farın içe dogru girmiş oladugu oldugunu farkettim Allah tan far kırılmadı, kaputu açıp farı biraz öne çektim sonra kaputu kapattım gittim öglen 1-2 km yol yapıp tekrar parkettim aksam bi çalıştırdım 500m ilerlemeden lamba yandı ve sönmüyorda kesinlikle:(

yazı olarak airbag yazmıyor ama işaret olarak airbag işareti
icon1.gif

Son düzenleme:

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğra geçmiş olsun..
kemerle ilgisi olduğunu sanmıyorum kemer takmadığın zaman uyarı veriyormuydu?
hızın düşük olduğu için açılmamış olabilir yada yaş itibari ile airbagde sorun olmuş içindeki tozu ateşleyemediğinden açılmamıştır.
ikinci durum olduysa beyin airbagin açıldığını algıladığı için arıza vermiştir.
başka bir servise daha gitmeni öneririm.
hatta bulabilirsen başka bir airbag takıpta dene.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kemer uyarı sitemi yok nasıl anlıcak bende bilmiyorum servis öle diyoda tahminimce oda şaşırdı biraz gezicem ankarada tech1 i olan servisleri:S

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamponun arkasında kablolarda bir kopuklukta olabilir sonradan yanmış dikkat etmemişim oraya.gezmeye başlamadan önce Ankara lılarada bir danış tanıdıkları bildiklari biryer vardır elbet;)

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel garaj ı biliyorsundur...şeref ustayı gör buğra o kesin bilir bu işin nasıl hallolacağını. bilmese bile nerede bilenin olacağını bilir.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet biliyorum biraz uzak kaldıgı için bugn merkezi biyere gittim zmanım olunca şaşmaz yolu göründü bana

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun beyinin sökülüp yazılım uzmanını gönderilmesi ile çözülmüştür maliyet 180lira:(

off şu okul işleri olmaasa aceleye gelmese chip te yapılırdı o fiyata