Aracı cihaza bağlatmak hakkında..

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Aracım Opel Combo 1.3 cdti.. Aracımdan son derece memnunum.. Söylentiye göre "aracı cihaza bağlatırsan neyi var neyi yok, çalışan çalışmayan herşey ortaya çıkar" deniliyor... He bir de güncelleme denen birşey var, yakıt tüketimini baya bi etkiliyormuş...
Aracı cihaza bağlamayı herhangi bir servis yapar mı?
Bana aracımda çalışan çalışmayan ne varsa yada enjektör, turbo durumu vs yakıt tüketimi vs hakkında bilgi verirmi?
Ve güncelleme sadece yetkili serviste mi yapılır? yoksa bir Opel servisinde yaptırabilirmiyiz?
Servise bağlatma araç hakkında bilgi alma ücreti nedir?
Bu soruların cevabını merak ediyorum..
Saygılar...

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Aracım Opel Combo 1.3 cdti.. Aracımdan son derece memnunum.. Söylentiye göre "aracı cihaza bağlatırsan neyi var neyi yok, çalışan çalışmayan herşey ortaya çıkar" deniliyor... He bir de güncelleme denen birşey var, yakıt tüketimini baya bi etkiliyormuş...
Aracı cihaza bağlamayı herhangi bir servis yapar mı?
Bana aracımda çalışan çalışmayan ne varsa yada enjektör, turbo durumu vs yakıt tüketimi vs hakkında bilgi verirmi?
Ve güncelleme sadece yetkili serviste mi yapılır? yoksa bir Opel servisinde yaptırabilirmiyiz?
Servise bağlatma araç hakkında bilgi alma ücreti nedir?
Bu soruların cevabını merak ediyorum..
Saygılar...

soruları oyle bır dızmıssın kı korkar mıllet walla (!)
evet bilgisayara baglattıgında aracındakı varsa eger butun hata kodları cıkar bu hata kodlarına denk gelen butun arızalar tespıt edılır ve geregı neyse yapılır orda veya baska bı teknık servıste
guncelleme konusuna gelırsek yetkılı servıs ıle gorusmen lazım

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış hatırlamıyorsam yağı opkayda değiştirmiştiniz.Gidin oraya onlarda tech 2 var bakıyorlar ne var ne yok çıkıyor.Yazılım güncelleme yaparlarmı bilmiyorum belki illa servis onayı lazımdır.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer arıza lambası v.s. yanmıyorsa boştan yere gidip 20-30 lira vermeyin... bakımlarınızı ve zamanında değişecek parçaları değiştirin yeter

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Calismayan problem yaratan bir sey olsa zaten ariza lambasi yanar, isterseniz komple ariza taramasi yaptirilabilir. Enjektor kapatma-acma testi yapilabilir, enjektorlerin uzerinde ki kodlarla beyinde ki kodlar karsilastirilip tekrar yazilabilir. Bunun haricinde genel olarak enjektor, turbo durumu, yakit tuketimi hakkinda bir bilgi gostermez. Guncel TIS2000 ve Tech2 kullanan bir servis, araciniza gore bir guncelleme varsa yapabilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi