Aracı bakıma götürürken malzemelerimizi kendimiz götürebilirmiyiz

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracı bakıma götürürken malzemelerimizi kendimiz götürebilirmiyiz

eketen link' Alıntı:
Bu konu hakkında bence servisten garantiyi etkilemez diye yazılı belge isteyin. Servis kabul etti ya GM?  Yağı filtreyi nerden aldın gerçekmi değilmi diye bin lafın beli bükülür. Bu 200 lira için girilecek bir risk değil benim fikrimce.

Katılıyorum, ayrıca servisin bunu kabul edip etmeyeceği de servisin tutumuna bağlı olarak değişiyor sanırım. Bir arkadaşım Ford servisine bakım için elinde motor yağıyla gittiğini ve "sen onu git sanayide doldurt" şeklinde bir cevap aldığını anlatmıştı. Opel servislerinden de bu uygulamayı kabul etmeyecek olanlar olabilir. Servisin de garantiyi etkilemez diye yazı vereceğini de pek zannetmiyorum, durduk yerde sizin için neden kendisini riske atsın ki servis? Bence de 200 TL'ye değecek bir şey değil, yine de siz bilirsiniz tabii.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben serviste ortalama 100-110 lira yazılan GM 5/30 yağı dışardan 50 liraya aldım yakında 45.000 bakımında götüreceğim bakalım ne diyecekler..

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

orjinal olmayan parcayi biz takamioruz diorlar genelde...

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşım honda aracının servise her götürdüğünde malzemleri kendi alıyordu orjinal olarak sadece işçilik veriyordu çünkü seris Tolga abinin dediği gibi 50 TL lik yağa 140 TL yazıyor, işçilik falan da cabası.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracımın da 15 bin bakımı geldi 1.4 T ne deyecekler bakalım bakım parası  :mad:

huseyin_k80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu servislerin normalden yuksek fiyatlar aldigi belli neden şikayet etmiyoruz...nasil oluyorda ayni malzeme ve işçilik ozel servislerde nerdeyse yarı fiyatina geliyor bu adam larda para kazanıyor. Neden garanti dayatmasina kaziklaniyoruz.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

hersey markada arkadaslar, yapcak biseyimiz yok. bmw'si olan adam napsin, bi servise 1300 lira werior... :)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
hersey markada arkadaslar, yapcak biseyimiz yok. bmw'si olan adam napsin, bi servise 1300 lira werior... :)
dOğRU DA hmm benzinlinin servis ücreti aramak zor geliyor sanki forumu seviyorum  :D :D

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servis ucretleri gercekten pahali ben de 15bin bakimina motor koruma ile 570 lira verdim lakin bu konuda yapacqk bir sey yok garanti bitene kadar elimiz mahkum garanti bittikten sonra zaten mecburiyetimiz olmadigi iin servis uygun fiyat verecektir o zaman parcalari disaridan getirdiginizde kabul ederler fakat garanti suresince etmezler cunku sattiklari parcadan da para kazaniyorlar ve amac zaten para kazanmak boyle guzel bir araca biniyorsaniz 500lirayi da bayilacaksiniz  oyunun kurali boyle.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Servis ucretleri gercekten pahali ben de 15bin bakimina motor koruma ile 570 lira verdim lakin bu konuda yapacqk bir sey yok garanti bitene kadar elimiz mahkum garanti bittikten sonra zaten mecburiyetimiz olmadigi iin servis uygun fiyat verecektir o zaman parcalari disaridan getirdiginizde kabul ederler fakat garanti suresince etmezler cunku sattiklari parcadan da para kazaniyorlar ve amac zaten para kazanmak boyle guzel bir araca biniyorsaniz 500lirayi da bayilacaksiniz  oyunun kurali boyle.
valla kardeş sen daha baştan yelkenleri suyaa ındırmışın bile  046thumbsdown