Araç yüksekliğindeki orantısızlık

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fulleyip deneme şansım olmadı açıkcası ama kime sorsam bunun amortisör değil yay kaynaklı olabileceğini söyledi. Aracı havada tutan yay çünkü. Uygun bir zamanda gidip yayları baktıracağım. Olmadı spor yay takacağım

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Fulleyip deneme şansım olmadı açıkcası ama kime sorsam bunun amortisör değil yay kaynaklı olabileceğini söyledi. Aracı havada tutan yay çünkü. Uygun bir zamanda gidip yayları baktıracağım. Olmadı spor yay takacağım
Hocam spor yay takmamanızda fayda var aracınız HB zaten yeteri kadar sert bir süspansiyonu var. Bir de bunun üzerine daha da sert bir yay takmak tamamen konfor yoksunluğu demek. Kaldı ki spor yayın dezavantajlarını bilmeyen yoktur üstüne bir de bunları eklediğinizde can sıkar. Her zaman orjinalci olmakta fayda var.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Spor yay konusunda Şahin hocama katılıyorum. Megane 2 HB aracım varken 5cm spor yay takmıştım, 3 gün zor dayandım. Resmen bütün kasisleri içerde hissediyordum. Şöyle bir durumda var eğer sürüş şeklinizi değiştirebilirseniz görünüş olarak iyi duruyor. Sürüş şekliniz sert ise maalesef pişmanlık yakındır...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Patlak amortisör de yüksek lik fark eder çünkü amortisör patlıyor yukarıya itemiyor değişimlerde ön çift yada arka çift değişiyor tek tek değişim olmuyor

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisör ise daha kolay işim aslında ama buna net teşhis koyacak bir ustaya ihtiyacım var önerilerinize açığım

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Öncelikle amartisör yazan arkadaşlar ! arabanın yüksekliği alçaklıgi amartisör ile olmaz. Helezon yayı ile alakalıdır. Helezon yayı arabanın alçaklıgini yüksekliğinı belirler. Öncelikli olarak arka helezon ları söküp ikisi de eşit seviye de mi diye kontrol ettirin. Başka bir açıklaması yok. Amartisör ile uzaktan yakından alakası yok

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Öncelikle amartisör yazan arkadaşlar ! arabanın yüksekliği alçaklıgi amartisör ile olmaz. Helezon yayı ile alakalıdır. Helezon yayı arabanın alçaklıgini yüksekliğinı belirler. Öncelikli olarak arka helezon ları söküp ikisi de eşit seviye de mi diye kontrol ettirin. Başka bir açıklaması yok. Amartisör ile uzaktan yakından alakası yok
1. si Amartisör değil Amortisör denir.
2. si Amortisör patlaksa yaya baskı uygulayamaz ve orantısızlık meydana gelir ve 2 max 3 cm yere yakınlaşır. Bakınız aşağıdaki resimde bariz anlaşılıyor.

d90ad41ee106a38202a944650a54d2e8.jpg

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
2. si Amortisör patlaksa yaya baskı uygulayamaz ve orantısızlık meydana gelir ve 2 max 3 cm yere yakınlaşır. Bakınız aşağıdaki resimde bariz anlaşılıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 30318

Ekli dosyayı görüntüle 30318
Amartisörun görevi darbe sönümler yük taşımaz. Yükseklik alçaklikla alakası yoktur. O zaman patlak amortisörun helezon yayını 3 cm açalım patlak olmayan amortisör ile aynı seviyede olsun arabanın yüksekliği. Boşuna değiştirmeyelim olur mu.

Moderatörün son düzenlenenleri:

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Aöp

Amartisörun görevi darbe sönümler yük taşımaz. Yükseklik alçaklikla alakası yoktur. O zaman patlak amortisörun helezon yayını 3 cm açalım patlak olmayan amortisör ile aynı seviyede olsun arabanın yüksekliği. Boşuna değiştirmeyelim olur mu.
Ben size resimli kanıt gösteriyorum siz ne gösteriyorsunuz... sadece laf ayrıca yukarıda bu amortisör olayını yazan kişi teknik servis siz kimsiniz? Daha mı iyi biliyorsunuz yoksa parçaların ARGE sini yapan kişimisiniz ? Bu arada ne vasıfla siz bana hakaret edebiliyorsunuz burası herkesin fikirlerini belirtebileceği bir mecra.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu konuyu yöneticiler olarak takip ediyoruz. Site kurallarını tekrar hatırlatmak amacıyla aşağıya link olarak bırakıyorum. Özellikle ilgili maddeyi dikkatlice okumanızı rica ediyorum...

• Forum içi yazışmalarda kullanılacak dil ve üslup, forumun verimli olmasıyla doğrudan ilişkilidir. Bundan ötürü iletilerde küfür ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve başka birini küçük düşürücü, tahrik ve hakaret edici söylem ve tavırlardan uzak durulması özellikle gerekmektedir. Küfür içeren, aşırı laubali, başka bir kullanıcıya saldırı amaçlı veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler yöneticiler tarafından silinecektir. Aynı tutumu sürdürmekte ısrarlı davranan kullanıcı forum kullanımından süresiz men edilecektir. Bununla birlikte foruma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı isimlerinin de küfür içeren, anlamsız, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türde isimler doğrudan forum dışı bırakılacaktır. Aynı konu kullanıcıların avatar ve imzaları için de geçerlidir.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay