araç ses izalasyonu

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda birçok arkadaşın kendi araçlarına yaptığı ses izalasyonu konularını inceledim.arkadaşlar genelde bituself su yalıtım bandı kullanıyolar.bende böyle bir yalıtım yapmak istiyorum ama bu bant çok ucuz değil aracım vectra b kaba bi hesapla masraf 200-250 tlyi buluyor.benim sormak istediğim bu banta benzer 'allev ses yalıtım bantı'var nette incelediğim kadarıyla daha ucuz gibi.bu bantı kullanan varmı acaba? şimdiden teşekkür ederim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok önceleri ben asconama uyguladığım bir yöntem var nasıl anlatayım siyah süngere benzer bir tarafı aluminyum folyo olan parça var 1x2 metre olan bir malzeme onunla motor kaputu ve pedal altı halının altına kapıların döşeme altına uygulamıştım yapıştırma ile

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
LPG montajı yapan birisine git onlar LPG tankının altına naylon sünger arası gri bir malzeme seriyorlar çook da ucuz bir malzeme. ondan kullan maliyet çok düşük olur. yapışma özelliği yok ama kapı döşemelerinin içine monte edersin hatta uğraşısan arabanın alt taban halısının altına bile yaparsın süper ses ve ısı izolasyonu oluyo

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.benim sorduğum bant hem kendinden yapışkanlı hemde fiyatı çok uygun.aslında ALLEV SES YALITIM BANTI kullanan varmı.nasıl uygunmu diye sormak. http://www.dalsan.com.tr/urundetay.php?uid=72

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
biz çamurluk içlerine filan pütür kullanıyoruz

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.benim sorduğum bant hem kendinden yapışkanlı hemde fiyatı çok uygun.aslında ALLEV SES YALITIM BANTI kullanan varmı.nasıl uygunmu diye sormak. http://www.dalsan.com.tr/urundetay.php?uid=72
Hesaplı olması ve yalıtım sağlaması iyi ama yanıcılık ve sıcağa dayanıklılığını da öğrenmek lazım kanaatindeyim...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
051020114.jpg

051020111c.jpg

Ses yalıtımında alçı ve su yalıtımlarında kullanılan bantlarla iyi sonuçlar alınmaz, hatta neredeyse hiç sonuç alınmaz denebilir. Ses yalıtımı için en iyisi yoğunluğu artırılmış sünger malzemelerdir. Ben üstteki ürünü şaft tünelinde (kalınlık yapmayacak - titreşim olan yerlerde) kullandım, würth'ün bir ürünü ve kutusu (1,5 metre kare) yaklaşık 200 TL civarında. Altdaki resimde görülen malzeme ise 25 mm lik, ses yalıtımlarında kullanılan yoğunluğu artırılmış ve alev almayan süngerdir. Ne kadar kalını kullanılırsa ses yalıtımında o kadar başarılı oluyor ama bence bizim arabalar için ideali 20 mm lik olandır. Bu ürünlerin bile yalıtımda maxsimum % 30 iyileştirme sağladığı düşünülürse alçı/su ve benzeri işlerde kullanılan, süngerimsi yapıya sahip olmayan bantların ses yalıtımında ne kadar faydalı olduğu tartışılır.