Araç satışı hakkında.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aman dikkat bu yolla 3-5bine araba sahibi olan kansızlar var..

NSNYLMZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracımı bu şekilde yeni sattım. İkiniz önce bankaya gidiyosunuz banka sana satışdan sonra parayı vereceğine dair belge veriyo. Ondan sonra noterde satışı yapıp kredinin dışında kalan kısmını elden alıyosun. Noterden sonra tekrar bankaya gidip paranı alıyosun. Banka aracı rehinliyeceği için parayı alıcıya vermez. İkinizede hayırlı olsun.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracımı bu şekilde yeni sattım. İkiniz önce bankaya gidiyosunuz banka sana satışdan sonra parayı vereceğine dair belge veriyo. Ondan sonra noterde satışı yapıp kredinin dışında kalan kısmını elden alıyosun. Noterden sonra tekrar bankaya gidip paranı alıyosun. Banka aracı rehinliyeceği için parayı alıcıya vermez. İkinizede hayırlı olsun.

teşekkür ederim hocam. bankanın bize kesinlikle belge vermesi lazım dimi. bi ismi varmı o belgenin. veya üzerinde ne yazması gerekiyor. bunu sormamın nedeni şu; alacak olan adamın eniştesi sözde o bankada çalışıyomuş. uydurma bi belgeyle oyuna gelmeyelim.

symrna22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karşılıklı güvene bakar bu işler, bugune kadar kaç kez araba aldım daha hiç üstüme almadan parayı verdiğim olmadı, sağolsun karşımdaki arkadaşlar da hep olgun insanlar çıktı lafını bile etmediler, devri yapalım bi para kolay hallederiz dediler, ama tabiki işin olması gereken parayı verip ondan sonra devrini almak

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

BymuSti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Kardeşlerim bu is söyle oluyor. Alici kredisini onaylattiktan sonra banka arabaya rehin koyar ve krediyi satan kisinin hesabina gecer noterde sen arabayi banka uzerine devredersin elden para alisverisi olmaz banka parayi satıcının hesabina gecer

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç krediye uygunsa banka aracı teminatına alır üstüne rehin yazısı verir noterde satıştan sonra aracın üstüne rehin işler. paranı banka hesabına gönderir...

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgilendirmeler için herkese tek tek teşekkür ediyorum arkadaşlar. alıcının güyya cenazesi varmış bugün. satış olmadı.

brkhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korkmayın yaa :) Allah hayırlı uğurlu etsin inşaallah.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şahsen parayı elime almadan notere asla ''parayı aldım satışı gerçekleştirebilirsiniz'' demezdim , hatta parayı once bankada kontrol bile ettirmek gerekiyor gerçekmi sahtemi diye.
Bu işlerde dikkatli olmak gerekiyor , oyle kansızlar var ki ve öyle senaryolar ceviriyorlar ki , nutkum tutuluyor , Allah hepimizi boyle artniyetlilerin şerrinden korusun...