Araç İçinden Ön Cam Temizliği Hakkında Yardım

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
dalga dalga görünümü camsil yapıyor, sonaxın cam temizleme spreyini tavsiye ederim
mr muscle sprey kullanacaksan plastik aksama gelmemesine dikkat edin mahvediyor

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben bir keresinde dandik bir yağmur kaydırıcıyı ön cama sürme gafletinde bulundum. Tamda 100km lik bir yola gidecekken.. Bulaşık detarjanı, kolanya, arapsabunu ne denediysem olmadı.. Yolculuk işkence oldu resmen ön cam komple yağ içindeydi. En son gittiğim yerde gazyağı bulup onunla sildim.. O temizlemişti.

Camın içinde de işe yaraması muhtemel.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben meguairs glass cleaner kullanıyorum, h.sonu yine temizlik yaptım pırıl pırıl oldu, oldukça memnunum.

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durumu ben garajıma girdiğimde üsten aydınlatma ışı ön cama vurduğunda fark etmiştim sanki buğulu gibi duruyordu cam.

Önce kağıt havlu ile içten bir silme denemesi yaptım evet sorun ön cam içinde yağlı bir kir tabakasıydı. Evdeki birkaç cam silme bezi ile denedim sonuç iyi olmadı. Sonra kaliteli bir camsil (dandik camsiller özellikle beyazımsı dalgalanma izi bırakır camda) yine kaliteli bir kağıthavlu kullandım birmiktar çıktı sonra yine memnun olmadın bir anda aklıma iphonenin kutusunda duran silme bezi aklıma geldi ve bu bez ile kuru bir şekildesildim on numara olmuştu :D iphonenin beziböyle derimsi bir yapıda kesinlikle camda toz iz kumaş tozu gibi şeyler bırakmıyor buna benzer büyük bir cam bezi işi görüyor olay bezde.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese teşekkür ederim sırayla okudum bulması en kolay ve en ucuz üründen srırasıyla denemeye başlayayım dedim.

Rivendell nickli arkadaşım kolonya önermiş içinde alkol olduğu ve evde de olduğu için kolonyayla denedim sonuç %75 başarılı bir kez daha denicem yoksa sıradan devam

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese teşekkür ederim sırayla okudum bulması en kolay ve en ucuz üründen srırasıyla denemeye başlayayım dedim.

Rivendell nickli arkadaşım kolonya önermiş içinde alkol olduğu ve evde de olduğu için kolonyayla denedim sonuç %75 başarılı bir kez daha denicem yoksa sıradan devam

Hocam kesinlikle izopropil alkol ile temizleyin... Temiz hatta yeni bir mikrofiber beze bolca sıkıp silin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kaliteli ve yağmur kaydırıcı diye bilinen ürünler yağ sinek ölüsü vs bırakmadan camı çok feci temizliyor :D benim camları ben bu yağmur kaydırıcı denen ilaçlar ile siliyorum sadece cam silmek için aldım ama çok memmunum :D

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durumu ben garajıma girdiğimde üsten aydınlatma ışı ön cama vurduğunda fark etmiştim sanki buğulu gibi duruyordu cam.

Önce kağıt havlu ile içten bir silme denemesi yaptım evet sorun ön cam içinde yağlı bir kir tabakasıydı. Evdeki birkaç cam silme bezi ile denedim sonuç iyi olmadı. Sonra kaliteli bir camsil (dandik camsiller özellikle beyazımsı dalgalanma izi bırakır camda) yine kaliteli bir kağıthavlu kullandım birmiktar çıktı sonra yine memnun olmadın bir anda aklıma iphonenin kutusunda duran silme bezi aklıma geldi ve bu bez ile kuru bir şekildesildim on numara olmuştu :D iphonenin beziböyle derimsi bir yapıda kesinlikle camda toz iz kumaş tozu gibi şeyler bırakmıyor buna benzer büyük bir cam bezi işi görüyor olay bezde.

Ne yani camlarımızın on numara olması için iPhone almamızmı lazım bizim :p :)

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yani camlarımızın on numara olması için iPhone almamızmı lazım bizim :p :)

Olaya biraz ironi katmışsın ama ben evdeki tüm cam silme bezlerini denedim olmadı cam sil kağıt havlu gözlük silme bezleri ama hep camda dalgalı biriz kaldı ya camın yüzeyinden yağlı tabakayı tam anlamıyla alamadı ben iphonenin bezi ince mikrofiber dokulu aldım bezi elima gıda çarşısında birkaç yere baktım sonra aynı kalitede bezleri satan biyer buldum ve aldım anlatmaya çalıştığım durum bez unsuru cam yüzeyindeki yağsıtabakayı üzerine alıcak ve toz iz bırakmayacak ve bunu kuru bir şekilde yapıyorsunuz bir bezle kabasını alıp ikinci bezlede zerinden gecince cam yüzeyinde bir şey kalmıyor.