araç içinde ingiliz anahtarı işareti

beyazkorsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamünaleyküm!
arkadaşlar gümrükten 2003 model 2.2 dti zafira araç aldım lakin servisde dahil 5 -6 yere götürmeme rağmen sorunum hala çözülmedi.Burada sorunum hakkında bilgi sahibi olan birileri olur diye ümit ederek üye oldum inşallah bilgi sahibi birileri vardır.
Araçtaki problem gösterge panelinde araç içinde anahtar (ağzı açık anahtar) işareti yanıyor ve araç 3000 deviri geçmiyor arasıra yolda o işaret sönüyor araç canavar gibi oluyor ama genelde bu 10 dakikayı geçmiyor sonra yine ikaz lambası yanıyor.İlk servise götürdüm egr valfi arızalı dedi sonra farklı yerlerde de cihaza bağladıklarında aynı sorun görüldü egr valfini sıfır alıp takmama rağmen sorun çözülmedi aynı şekilde devam ediyor.Bilgisi olan veya yardımcı olabilecek veya istanbulda bu arabanın dilinden anlayan iyi bir usta varsa önerebileceğiniz bi yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihaza bağlandığında başka arıza varmıydı. İlk aklıma gelen hava debimetre sensörü. Onu söküp balata spreyi ile temizleyebilirsiniz. Çoğu markada bu sensör den bilgi gelmez ise ecu motoru korumak için devir yükseltmiyor. Sensör temizliği ile YouTube de birçok video var. Akü kutup başını sökmeden sensör soketini sökerseniz yine ecu arıza varmış gibi algılar. O arızayı silmek gerekiyor tekrar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

beyazkorsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım 5-6 kere cihaza bağlattığımda hemen hepsinde egr valf arızası diye gösterdi bir tek opel servisinde egr ve 2 tane kızdırma bujisi arızalı dediler.Maf sensörünüde temizledim ama sonuç değişmedi.

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım 5-6 kere cihaza bağlattığımda hemen hepsinde egr valf arızası diye gösterdi bir tek opel servisinde egr ve 2 tane kızdırma bujisi arızalı dediler.Maf sensörünüde temizledim ama sonuç değişmedi.

Ben yinede hava debimetre sensörünü de temizlemenizi öneririm. Geçmiş olsun.

beyazkorsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan 55 ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.Ustalara göstermeme rağmen motorcu dedi beyin ustası görecek beyinci dedi motor usası görecek en son birini buldum işi biraz uzun bayramdan sonra yaparım elimdeişim yoğun dedi veya bi arkadaşa yönlendireyim ona git dedi yönlendirdiği arkadaşta egr iptal olacak dedi bende acizane man motor ustasıyım kendisine bunun bütün hesabı kitabının yapılıp bu motor için uygun olan düzenin bu olduğunu olduğu gibi tamir etmesini söyledim ama neredeyse beni dükkanında dövecekti bende o sinirle çıktım ve kendim uğraşıp yapayım dedim ve yaptımda.sorun yeni egr valfini sisteme tanıtmamdan geçti ve problem çözüldü.eski egr valfine bakım yapıp taktığımda belli bir süre arıza ışığı yanmıyor sonra yanıyor ama 3.cü vitesde 2500 devirden sonra arıza ışığı sönüyor ve motor açılıyor.bu arada maf sensörü map sensörü kelebek pünomatik sistem ve turboda dahil olmak üzere hep elden geçirdim elhamdülillah aracım şimdi süper oldu.hemde maf sensör map sensör testini yaptım.eğer maf,map sensör testi yapmak isteyen arkadaş olursa youtube da yabancı çekim videoları var how to make test maf &map diye yazdıklarında çıkıyor bende onalara bakarak yaptım.Bir kez daha ilginiz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Hakan55

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan 55 ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.Ustalara göstermeme rağmen motorcu dedi beyin ustası görecek beyinci dedi motor usası görecek en son birini buldum işi biraz uzun bayramdan sonra yaparım elimdeişim yoğun dedi veya bi arkadaşa yönlendireyim ona git dedi yönlendirdiği arkadaşta egr iptal olacak dedi bende acizane man motor ustasıyım kendisine bunun bütün hesabı kitabının yapılıp bu motor için uygun olan düzenin bu olduğunu olduğu gibi tamir etmesini söyledim ama neredeyse beni dükkanında dövecekti bende o sinirle çıktım ve kendim uğraşıp yapayım dedim ve yaptımda.sorun yeni egr valfini sisteme tanıtmamdan geçti ve problem çözüldü.eski egr valfine bakım yapıp taktığımda belli bir süre arıza ışığı yanmıyor sonra yanıyor ama 3.cü vitesde 2500 devirden sonra arıza ışığı sönüyor ve motor açılıyor.bu arada maf sensörü map sensörü kelebek pünomatik sistem ve turboda dahil olmak üzere hep elden geçirdim elhamdülillah aracım şimdi süper oldu.hemde maf sensör map sensör testini yaptım.eğer maf,map sensör testi yapmak isteyen arkadaş olursa youtube da yabancı çekim videoları var how to make test maf &map diye yazdıklarında çıkıyor bende onalara bakarak yaptım.Bir kez daha ilginiz için teşekkür ederim.
En iyisini yapmışsınız tebrik ederim. Adamların yüzünden usta olmuşsunuz helal olsun. Bunların eline Allah düşürmesin.

OpelVectraCkasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyazkorsan profil sahibi. Yardiminiza ihtiyacim var. Rica etsem iletişime geçebilir miyiz? Numaram: 05466957975