Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Dikiz aynasının ucundan tutup hafif kuvvetle oynattığımda sadece dikiz aynası 3-5 mm sağa sola yukarı aşağı oynuyor.
Aynı zamanda şunu farkettim, 3 sefer bindiğimde aynayı tekrar yukarı doğru ayarlamak zorunda kalıyorum.Sıkılacak bir yeri var mı acaba, kafayı orayı sokup hiç bakmadım da.

Yeni farkettim, yağmur sensörünün cam bağlantısının sağ alt köşesi de camdan ayrılmış, hareket ediyor.Yapışkanı erimiş heralde...

Benim araçta da sanki iç ayna hafif aşağı iniyor, ya da ben gitgide kilo alıp (!) yükseliyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim de bayram hediyem egzosdan ara ara gelen zırıltı. Susturucunun ucuna dokununca kesiyor sesi. Bayram bayram çattık... madd

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Benim de bayram hediyem egzosdan ara ara gelen zırıltı. Susturucunun ucuna dokununca kesiyor sesi. Bayram bayram çattık... madd
geçmiş olsun. genelde bunun en büyük sebebi arabanın altını bir yere sürtmeye baglı egzos baglantılarında problem olması. siz de aracın altına bakıp baglantılarında bir kırılma veya gevseme olup olmadıgına bakabilirsiniz. gerci bizim araclar malum yere yakın oldukları için aracın altına nasıl girersiniz bilemedim :)
umarım büyük bir problem yoktur

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar forumu uzun zamandır takip ediyorum ve ilk konumu açıyorum maalesf=( maalesef diyorum çünkü ilk sorunumu yaşıyorum..
Arkadaşlar arac 16000 km ye geldi 1.4 sport paket.. bugun bi ses aşırı dikkatimi cekti.. cukurlara girince sol on lastigin icinden kuş sesi gibi cok ince bir ses geliyor.. park ettigimde yumrukla tekere vurdum aynı ses yine geliyo ama diger lastiklerede yapınca ses gelmiyor.. bunun nedeni frenler mi lastik mi taş mı anlamadım ben yardimlarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O ses, sol ön cam mekanizmasından geliyor olmasın, sanki bir aralar sn.drwaverunner arkadaşımız sorundan ve çözümünden sözetmişti diye hatırlıyorum..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun
bu problem birçok kez bahsedilmişti sanırım
acaba bu kaliper problemi mi?

matematik55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=cancanada link=topic=2044.msg42470#msg42470 date=1312803655]
tesekkurler.. pekı ne yaptı usta bende sabh gtmeyı dusunuorum da aracım1400 kmde ama ucuncu servısım olcak sanırı m:D

2011'lerde sanırım bu fren kaliper pimini iyileştirmişler usta sorun yok dedi... stepnenin vana gibi sıkacagını sıktı iyice, bijon anahtarının kılıfını ikiye katladı ve oyle sıkıştırdı.... bence bir goster... amortisörden gelse degisiriz demisti... ayrıca guncellme var...
[/quote]  yok sayın kardeşim 2011 dede kaliper pimi gevşek şahsen test ettim yakında gösterip yapmalarını rica edicem

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet arkadaşlar . servisten ögrendim . henüz bir kaliperlerde iyileştirme yok

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar son iki haftadır, kasislerde bagaj kapagındanmıdır nedir tuhaf bir gacırtı sesi geliyor..... sizde de aynı durum var mı? mekanik bir ses degil. gacırdama sesi.. benim corsada da vardı...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
arkadaşlar son iki haftadır, kasislerde bagaj kapagındanmıdır nedir tuhaf bir gacırtı sesi geliyor..... sizde de aynı durum var mı? mekanik bir ses degil. gacırdama sesi.. benim corsada da vardı...

sanki ben de bir ara duydum gibi bu sesi, bagajın ikili bölümünden geldiğini farkettim ben
aradaki parçayı ayarlayınca geçti
ya da bagajda herhangi birşey varsa onu da kontrol edin oralardan gelebiliyor sesler..