araç içi aydınlatma Sofit ampul elektrik kaçağı

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
ben smd ledlerden yaptım bu işi ve direnç bağladım ışıklar loş şekilde yanmıyor lamba yerine direnç bağlayın o direnç lambanın yaptığı görevi yapacak ve sizin ledler kapılar kapalıyken loş yanmıyacak tecrübe edildi 1 senedir kullanıyorum

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımcı olan herkese teşekkürler.

msgalantus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, ben tavan(2 adet 24led) ve okuma lambalarını (klasik 4 led) led yaptım. yanmasında veya sönmesinde bir anormallik yok. kapılar kilitlendiğinde tam olarak sönüyor.
plaka lambaları ve ön park ampullerinde de hata vermeyen led takılı.
ancakkkkk ;
kapıları kilitleyince ön park ve arka plakalıklardaki ledler, ortalama 10 defa yanıp sönüyor. (çakar led gibi) işin garibi yarım saat ortalamayla ara sıra yanıp sönüyorlar. bazısının hoşuna gidiyor. nasıl yaptırdın bunu diye soruyor. ama benim çok hoşuma gitmiyor bu durum.

acaba bu olay da kaçaktan mı meydana geliyor. ya da bu durum normal mi????

Not: aracımı bir defa parkları yanık konumda 4 saat bıraktım. döndüğümde ışıklar halen yanıyordu. ancak aracın marşı vurmadı. mecbur vurdurmayla çalışırdım. akıl parası oldu bana...

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzeli led lere paralel bağlayacağınız bir adet göstrege ampulu (12 v1.2w) bağlayın ve döşemenin altına gelecek şekilde saklayın veya ampulün üzerini alüminyum folyo ile kaplayın ampulün yandığı gözükmez...
tecrübeyle basittir...
3 haftadır araba yatıyordu bu gün tek marşta çalıştı akü 2 yıllık yani benimdediğim gibi kurun devreyi...,
saygılar...

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavan lambası için en güzel teknik röle olacaktır astra g lerin tavan lambası (2 kablolu olan versiyonu) şaseden tetiklemeli yani sürekli bir 12v akım mevcut sızma dediğiniz akım var olan akım herhangi led lamba ekleme durumunda led ler kısık bir şekilde yanmakta buda kullanıcı için can sıkıntısı yaratıyor size açık devre şeması vereceğim ben bu şekilde sorunsuz çalıştırıyorum gecikme süresi yok eğer gecikme isteyenler var ise röle girişine + - kontrol edilerek 470uf 16v veya 220 uf 16v şeklinde kondansatör ekleyebilir..

Ekli dosyalar

• Tavan Lambası Led.jpg
    Tavan Lambası Led.jpg
    18.9 KB · Görüntüleme: 17