Araç İç Temizliğinden Sonra Hava Yastığı İkaz Lambası Sönmüyor ve Çakmaklık Problemi

NafirKeyh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Yakınlarda 2010 Astra 1.3 Essentia + Konfor Paket alarak aranıza katıldım.

Aracı temizlettimdim fakat temizlik sonrası aracın hava yastığı ikaz lambası yandı ve sönmüyor, bilgisayara bağlattığımda (sanayide bir abimizin otodiag programı var) da söndüremedim. Acaba bu problemi nasıl hallederim?

Ayrıca aracımın çakmaklığı da çalışmıyor, daha doğrusu elektrik gelmiyor, acaba sigortadan mı problem? Sigortayı buldum ama nasıl tamir edeceğimi de bilmiyorum?

Umarım bana yardımcı olabilirsiniz, bundan sonra bir opelci olarak sıklıkla burada olacağım gibi görünüyor...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön koltukları sertçe hereket ettirdiğniz için koltuklaruk altında bulunan hava yastığı kablo ve soketlerinde temassızlık olmuştur.
o soketleri yoklayıp iyice oturtun. lamba sönmezse serviste veya tech2 cihazı olan bir yerde arızayı sildirin problem düzelir.
çakmaklık farklı bir konu kontağı açtığınızda çakmaklık çalışmıyorsa sigortasına bakın atmış olabilir.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava yastığı ikazı genellikle ön koltukların altındaki soketlerden kaynaklanıyor. Temizlik esnasında koltuklar söküldü veya ileri geri oynatıldı ise bu soketlerde temassızlık olabilir.
Çakmaklık sigortasını sigorta tablasından bulup aynı amperde yeni sigorta ile değîştireceksin. Zor bişe değil.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bıde o soketlerı cırt cırt kelepce ıle sıkıstırırlarsa bı daha yapma ıhtımalı azalır yoksa sızde koltugu bı anda cekınce yanmaya başlar

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yazmıştım ama geç gönderdim sağolsun arkadaşlar söylemiş :):)

arabanız hayırlı uğurlu olsun :)

NafirKeyh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Çakmaklık sigortasını sigorta tablasından bulup aynı amperde yeni sigorta ile değîştireceksin. Zor bişe değil."

Açıkcası kullanım klavuzundan baktım ve bagajdaki sigortanın 29. yerinde olduğunu gördüm fakat orada sigorta yok? Değişmek için sigorta nereden bulabilirim? Oto elektirikçilerde mi bulunur yoksa sipariş mi vericem? Zaten küçük bir şey?

Temizliği yapanla görüştüm. İkaz lambası için arabayı tekrar götürücem ve kabloları kontrol edeceğini söyledi. Umarım kabloların kontrolünden sonra hava yastığının ikazı söner.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yerinde sigorta olmaması ilginç.
Oto elektrikçiden alırsınız, rica edersiniz yerine de takar.
Hatta bir de kontrol etsin. Doğru sigortaya bakıp bakmadığınızı.