Arabaya fazla yağ koydum ?

isomer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank keçesinden bu yağı atmak isteyecektir, keçeleri zorlar ve patlatır. yağ, piston alt ölü noktadayken piston seviyelerindeyse araç bunu mecburi olarak yakar ve aracın 2 zamanlı gibi(hatta kokoreççi gibi) çalışır. bu yanık yağda katalizöre zarar verir.

motoru yorarsın ve yüksek ihtimalle üst kapak jontası yanabilir benim arabada aynısına benzer bişi oldu olalıda daha 3 gün oldu kardeşim mesela benım araç lpg libende ne kadar bilsemde bu sitede herkese danışıyorum vede yararlı oluyor ben bilirim demeyeceksin soracaksın bu arada ban benım araç lpg li ilk olay şöle başladı benzinden lpg ye geçmedi sorunlar başladı hararet yaptı sonra kapak jontası yandı ama sebebi neydi belkide yag fazlalagı vardı yada iki üç şey birleşti olay meydana geldi onu içi hemen git yakar felan deme hani 200-yada 300 fazlası olsa 1 lt bence çok fazla saygılarımla

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank keçesinden bu yağı atmak isteyecektir, keçeleri zorlar ve patlatır. yağ, piston alt ölü noktadayken piston seviyelerindeyse araç bunu mecburi olarak yakar ve aracın 2 zamanlı gibi(hatta kokoreççi gibi) çalışır. bu yanık yağda katalizöre zarar verir.

motoru yorarsın ve yüksek ihtimalle üst kapak jontası yanabilir benim arabada aynısına benzer bişi oldu olalıda daha 3 gün oldu kardeşim mesela benım araç lpg libende ne kadar bilsemde bu sitede herkese danışıyorum vede yararlı oluyor ben bilirim demeyeceksin soracaksın bu arada ban benım araç lpg li ilk olay şöle başladı benzinden lpg ye geçmedi sorunlar başladı hararet yaptı sonra kapak jontası yandı ama sebebi neydi belkide yag fazlalagı vardı yada iki üç şey birleşti olay meydana geldi onu içi hemen git yakar felan deme hani 200-yada 300 fazlası olsa 1 lt bence çok fazla saygılarımla

Sütten ağzım yandı diyosun yani kardeş

isomer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya muammer abi ayne öle agzımım yanması degilde abii arabama aşıgım bilirsin işte herşey orjinaldi tek çizik yoktu gözüm gibi bakıyordum ama nazar degdi işte bu arada yorumların için teşekkür ederim
saygılarımla ismailÖZTUNÇ

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 lt fazla yağ koymadım, önce araç yağ miktarı azaldı şeklinde uyarı verdi, çubuktan kontrol ettiğimde yağ seviyesi en alttaydı.
Daha sonra araca 1 lt kadar yağ koydum.
200 km kadar yol yaptım.
Bu sürenin sonunda park ettiğimde yağı tekrar ölçtüm, yağ seviyesi çubuğun en üstündeydi.
Sonra buraya konu açtım.
Dolayısı ile araçta max. 300ml kadar fazla yağ var diye düşünüyorum

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mevzuyu anladım da uyarı verdiğinde eksilmiş olan yağ miktarının 1lt den fazla olması gerek diye düşünüyorum, o yüzden sordum.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya muammer abi ayne öle agzımım yanması degilde abii arabama aşıgım bilirsin işte herşey orjinaldi tek çizik yoktu gözüm gibi bakıyordum ama nazar degdi işte bu arada yorumların için teşekkür ederim
saygılarımla ismailÖZTUNÇ

İsmail kardeşim arabanı sevmen çok güzel zira bende severek binerim aracıma hatta kızım diye severim:D bu arada 3 tane oğlum var Allah hepimizin çocuklarını anasına babasına bağışlasın buda kızım işte:D seninde sorunların inşaalah kısa sürede hallolur tekrar eski günlere dönersin.