Arabanın lastik markası

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba dostlarım ,
Bugün bir arkadaştan duydum , benim biraz garibime gitti doğruluk durumu hakkında bilgi almak istedim. Bir arabanın lastiklerinin 4 ününde aynı marka olması gibi zorunluluk TÜV de varmı ? Yani ön lastikler bir marka , arka lastikler başka marka olabilirmi ? Eğer olmuyor ise gerekçesi neden acaba ?

Saygılarımla

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı marka olacak diye zorunluluk olacağını sanmam. Fakat lastik ebatlarının aynı olmasını isteyebilirler.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
:good:

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yahu öyle seymi olur burda bile öyle bir zorunluluk yok..

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bende sanmıyorum fakat şu sebeble yapıyorlar olabilir; Bazı insanlar vizeden geçirebilmek için emanet lastik takıyor ve vizeden sonra çıkarıyor.Bu olayı engellemek için yapmış olabilirler.

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Dostlarım verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bende sizin düşündüğünüz gibi öyle bir zorunluluğun olabileceğini düşünmemiştim. Ama belki benim bilmediğim husus olabilir demiştim. Herşey için teşekkür ederim.
Saygılarımla kasasız günler dileğiyle.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önlerin aynı marka ve aynı diş, arkaların aynı marka ve aynı diş; tamamının aynı ebat olmasına ve diş derinliklerine bakıyorlar.

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farklı marka lastikler farklı desenlere ve farklı yol tutuş özelliklerine sahip olacağı için güvenlik açısından tehlike yaratma olasılığı mevcut. ama yasak olduğunu sanmıyorum Ahmet Beyin de dediği gibi diş derinliklerine ve aynı yerde aynı desene sahip lastik olmasına bakıyorlardır.

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Verilen bilgiler için çok teşekkür ederim. Ataların dediği gibi birlikten kuvvet doğar . Tekrar teşekkür ederim. Kazasız günler dileğiyle.
Saygılarımla