Arabamın tavan resimleri böyle ne yapabilirim ?

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Günaydın dostlarım , ben Adanada oturuyorum arabam 2010 model Opel Astra Sedan 111 Enjoy. Arabamı fırçalı yıkama yaptırmadım. 2014 ve 2018 de iki kere boya koruma yaptırdım bu durumla karşılaştım. Daha önce 1998 model Astra Sedan Bordo arabam vardı 12 sene kullandım ancak hiç bu problemle karşılaşmadım. Üretimden kaynaklanan durum olabilirmi ? Sırf tavanı boyatırsam sorun olmazmı . Arabam 48000 km de arabamı seviyorum ama bu durumda beni üzüyor. Yardımcı olacak önerilerinizi bekliyorum. Saygılar.

Ekli dosyalar

• Optimized-IMG_20190521_181038.jpg
    Optimized-IMG_20190521_181038.jpg
    3.8 KB · Görüntüleme: 57
  • Optimized-IMG_20190521_181042.jpg
    Optimized-IMG_20190521_181042.jpg
    3 KB · Görüntüleme: 39
  • Optimized-IMG_20190521_181028.jpg
    Optimized-IMG_20190521_181028.jpg
    2.6 KB · Görüntüleme: 44

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ne yaparlarsa yapsınlar o tavan boyanmadan eski haline gelmez. Ben yaparım diyenlere de ancak paranızı kaptırırsınız o kadar.

ay222918uswa

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
a46Qd2.jpg
[/IMG]

Son düzenleme:

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Sn smihci , öneri için teşekkür ederim. Sadece tavanı boyatınca arabanın diğer kısımları ile fark olmayacak mı ileride arabayı değiştirince değer kaybı olmaz mı ?

Patates93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günaydın dostlarım , ben Adanada oturuyorum arabam 2010 model Opel Astra Sedan 111 Enjoy. Arabamı fırçalı yıkama yaptırmadım. 2014 ve 2018 de iki kere boya koruma yaptırdım bu durumla karşılaştım. Daha önce 1998 model Astra Sedan Bordo arabam vardı 12 sene kullandım ancak hiç bu problemle karşılaşmadım. Üretimden kaynaklanan durum olabilirmi ? Sırf tavanı boyatırsam sorun olmazmı . Arabam 48000 km de arabamı seviyorum ama bu durumda beni üzüyor. Yardımcı olacak önerilerinizi bekliyorum. Saygılar.

En iyi çözüm kaplatmak, çok ince zımparayla o beyaz kısımları zımparalayıp tüpte olup püskürtmeli verniklerle üstünden geçenler oluyor ama tavsiye etmem görüntü yine kötü duruyor. Kaplatmak en iyi çözüm, en azından satarken güneş yanığından kaplattım dersiniz, değer kaybı da olmaz.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
muayenede sorun yoksa bırakın öyle dursun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Değer kaybı, boyası güneş yanığı nedeniyle bozulan her araba için de geçerli değil midir? Ben resimde görülen arabamı boyasında güneş yanığı olduğu için piyasa fiyatının altına sattım. Sanayide usta ile uğraşırım derseniz, aracı resimleyip boyatabilirsiniz, ben sanayide usta ile uğraşmamak için sattım.

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli dostlarım ,
Öncelikle verdiğiniz değerli cevaplar için teşekkür ederim. Güzel bir hafta sonu geçirmenizi temenni ederim. Daha önce dediğim gibi gibi ben adanada oturuyorum , otoparkı olan sitedeyim ancak arabamın halini görseniz tavanı hadi güneş yanığı ancak yan kısımları park yerindeki arabaların çarpmasından dolayı oluşan boya çizikleri var. Dediğim gibi arabamı seviyorum , ancak kafamın içi karınca yemiş gibi karmakarışık . Şöyleki benim çocukluğumdan beri opel arabalar vardı. Opel Record 1700 , 1998 model Opel Astra Sedan ve şimdiki 2010 Enjoy Astra Sedan . Bu arabaları mukayese ediyorum kalite bakımında en kötüsü bu araba . 1998 model opel Astramın kaportası bu arabadan çok daha iyiydi. İçim burkuluyor ne yapayım diye , özel evim olsa saklarsın bir sıkıntı olmaz. Boyatacağım , 2 gün sonra araba yine aynı olacak. Arabam daha 48000 km de , satayım desem 0 araba alamayacağım enaz 140000 Tl gözden çıkarmam lazım. İkinci el alsam hep hasar kayıtlı , ikinci alacağım ne kadar güvenilir olacak. Sn smihci yorumunda arabayı boyatmadım demiş , akıllı iş yapmış bana göre hiç kimse ile uğraşmamış ve düşük fiyata satmış. Bende olsam aynısını yapardım . Bir sorum olacak bu şekilde arabayı satarsam normal değerinin ne kadar altına gider acaba. Arabamda darbe yok , motoru maşallah problemsiz km.si düşük . Uzun yıllar kullanabileceğim nasıl bir araba alabilirim. Emekliyim. Fazla param yok. Saygılar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gökhan bey özellikle arabanın iç temizliği konusunda çok hassasım. Aracımda su içilmesi hariç bir şey yedirmem/içirmem. Metalik araçların komple boyanması opak renklere oranla daha detaylıdır. Güzel bir işçilik için araç neredeyse komple sökülüyor. Boya aşamasındaki sök tak işlemleri sırasında bazı parçalar hasar görebiliyor, bazı ustalar bunları bize yansıtmadan bir şekilde yerlerine takıyorlar, zımpara aşamasında aracın içi batıyor ........ daha bir sürü sıkıntı. Ben boya işçiliği için 4 ile 6 bin lira arasında bir fiyat almıştım. Sanayide uğraşmamak için aracımı piyasasının 4.000 TL altına sattım. Boya harici aracım çok çok temizdi, 2000 motor olduğu halde LPG bile takılmamıştı. Aracımı formdan bir arkadaş aldı, uzun süre sorunsuzca kullandı, arkadaş bir süredir forma girmediği için aracın son durumunu bilmiyorum.

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Günaydın sn smihci, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Öyle güzel bilgilendirme yapmışsınız ki başka öneri beklemem gerek kalmadı . Tekrar teşekkür ederim. Saygılar.