Arabama motor yaptırdım

mesut6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merahaba arkadaslar arabama motor yaptırdım. Cok ugrastım aslında bu kadarını tahmin etmiyoduk fakat işin içine girince herşey değişti. Başımdan geçeni anlatmak isterim belki bazı arkadaslara ufak da olsa yardımım dokunabilir.

Öncelikle arabamda yağ damlatma sorunu vardı. Tam bir yıl önce özel servise götürdüm bazı conta değişimleri ve sıvı conra işlemleri uygulandı fakat hiç fayda etmedi aksine daha cok damlatmaya başladı her durdugum yeri yağ yapıyordum. Baya bi süre boyle kullandım. Bu süre zarfında 7 Litre yağ ilavesi yaptım. En sonunda canıma tak etti. Özel servise götürdüm takım conta ve debriyaj bilya set temin etmemi daha sonra işleme baslayacaklarını soylediler.

Her neyse motor indi gereken parçlaları temin ettim. Fakat ikinci silindirde 1000 de 17-18 civarında aşınma çıktı. Buda arabanın hareret gördügünü mazota su karıstırdıgını bununda özellikte ilk çalıstırmada daha cok olacagı soylendi. Amma velakin arabada ne su eksiltme ne de ilk çalıstırma afalllama vardı. Anlam veremedik olan olmus işleme başlandı rektefiyeye gitti pistonlar iyi oldugu icin aynıları kullanıldı sadece sekman atıldı. Bloga da gömlek giydirildi. Bunun yanında devirdaim termostat ekzantrik zinciri v gergi rulmanlarıda degisti. Fakat toplanmaya baslanınca ekzantrik dişlisinde çatlak oldugu fark edildi. Sansımız varmıs parçalanmadan değiştirme fırsatımız oldu. Su an toplanıyor ins ortaya guzel bisey cıkar. Aracaım ASTRA G 2.2 Dizel belirtmeyi unuttum. Nereye ne harcadıgımı yazıyorum yorumlarınıza da açığım.

Termostat (wahler) - 110
Devirdaim - 85
V Bilya (2 adet)- 80
Ana Kol Yatak (glyco)- 200
Takım Conta (elring)- 320
Ekzantrk Zincir Set (gm) -850
Kol Burcu -50
Kapak taşlama ve gömlek giydirme- 900
Sekman - 200
Debriyaj Set (luk) - 550
Debriyaj Bilya (luk) - 320
Ekzantrik Dişli (gm)- 130
Üç yollu bi hortum (gm) - 70
Motor Toplama İşçiligi - 1500

Birde direksiyon kutusunda yağ kaçırıyordu 1500 lira işçiligin içinde bu da var.

Bana totalde düz hesap 5000 LİRAYA mal oldu.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet komple set o parçalardan oluşuyor, benzinli 2.2 motorun triger zincir set fiyatı 450 lira, ve Y22DTR orijinal GM zincirin fiyatına da baktım 448 tl olarak gözüküyor, acaba parçaları nereden aldınız?

Benim 448 TL olarak bulduğum parçaların resmi bu, sizinkiyle kıyaslama amacıyla resim paylaşıyorum, acaba aynı parçadan mı bahsediyoruz?

6r1344.jpg

mesut6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet komple set o parçalardan oluşuyor, benzinli 2.2 motorun triger zincir set fiyatı 450 lira, ve Y22DTR orijinal GM zincirin fiyatına da baktım 448 tl olarak gözüküyor, acaba parçaları nereden aldınız?

Benim 448 TL olarak bulduğum parçaların resmi bu, sizinkiyle kıyaslama amacıyla resim paylaşıyorum, acaba aynı parçadan mı bahsediyoruz?

6r1344.jpg

Evet hocam aynı zincir bursada sordum sonra istanbul aksaraya gittim hep aynı yan sanayi ruville marka var alman malı o dediginiz fiyatlarda siz nerden bajtınız hocam fiyatlara. Birde bulunan bi parça değil hocam ordam burdan getirtdik

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum sponsorumuz www.opelparcaci.com dan benzinli modelin zincirinin fiyatını buldum, farklı bir siteden dizel 2.2 Y22DTR kodlu motora ait triger zincir seti buldum, GM marka yazıyor ancak linkini paylaşamıyorum sponsorumuz opelparcaci.com olduğu için. Google üzerinden "Y22DTR zincir" diye arama yaparsanız bulabilirsiniz bahsettiğim yeri.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam onlar nasıl rakamlar o nasıl bi debriyaj bilyasi ?????????

mesut6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum sponsorumuz www.opelparcaci.com dan benzinli modelin zincirinin fiyatını buldum, farklı bir siteden dizel 2.2 Y22DTR kodlu motora ait triger zincir seti buldum, GM marka yazıyor ancak linkini paylaşamıyorum sponsorumuz opelparcaci.com olduğu için. Google üzerinden "Y22DTR zincir" diye arama yaparsanız bulabilirsiniz bahsettiğim yeri.
evet hocam buldum bu benim aksarayda gittigim yerin sitesi ama bu eski fiyat kendiside dedi onceden biz bunları 450 - 500 liraya veriyoduk diye döviz artmıs oyle olmus boyle olmus bide pek bulunan parca degil ya o yuzden boyle oldu. hatta bende tepki gösterdim kendisine gelisini satısını gösterdi. fiyat gercekten yuksek bende farkındayım ama allah göstermesin başa gelince bazı seylere mecbur kalıyoz. cok dolastım aradım taradım ama fiyatlar boyle netteki fiyatlar yok pisayada

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:15 ----------

Hocam onlar nasıl rakamlar o nasıl bi debriyaj bilyasi ?????????

cok para hocam bende isyanlardayım o set ve bilya bulunmaz hint kuması gibi bisey zor bela bulduk haliyle fiyatı da oyle oluyo

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mecbur kalınca büyük meblağlarda paralar ödenebiliyor, zamanında ben de yaptım iyi anlarım o halden

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vay arkadaş ya çok para 5000TL az uz değil... eğer ki yapılan iş adam gibi olursa insan harcadığına yanmaz... hadi hayırlısı diyelim. Hayır olsun..