arabam şehir içi 350 ykr yakıyor sizce normal mi?

KURÇENLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 ay önce 2000 model astra cd 1600cc 16v sedan araba aldım.Şehir içi kullandım hep.Kilometrede 348 ykr yakıyor.Acaba normal mi?Bu arabayı satın almadan önce memleketten onunla geldim ben kullandım (1174km)Yolu bulunca 200km bastım uzun süre 120km den aşa düşmedim neredeyse buna rağmen 235 ykr yaktı.Şehir içi bu kadar fark olması normal mi?Yoksa opel astra dedikleri gibi yakıtta gerçekten çok mu cömert.
Astrası olan arkadaşlar ölçtülerse şehir içi ne kadar yaktığını burada paylaşırsa çok sevinirim.:sorry:

ewo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi yakşaşık 25 ykr yakıyor 1.6 16 v astra classic

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ankaradan ıstanbula geldım arada sıkıstırdık makınayı 470 km yarım depo bıttı ertesı gun bır kac yere gıttım baktım kut dıye dustu benzın gostergesı :) gayet normal seyler uzunda hıc bır sey yakmaz am asehır ıcı resmen goruyorusn benzın gostergesının dustugunu :)

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benim astrada o kadar yakıyor ş.içi ama otomatik olmasının farkı var mutlaka bide zaten benim arabamda dünyanın en pahalı benzini kullanılmakta haberiniz ola :D:D:D

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki bu değerleri aracınız yakabilir ancak şehiriçinde bu değeri yakması sizin şehiriçinde kalabalık trafikte sürdüğünüz,gideceğiniz mesafenin kısa olması,gittiğiniz yolda trafik lambalarının çok olması,yokuş yukarı olması vb. bu değerleri etkileyeceği gibi aracın kullanım tarzıda gerçekten çok büyük bir etken. Ben geçen ay devirli ve hızlı kullandım km.de 380 ykr yaktım:D tabi gittiğim yol mesafesi 2-3 km. ve hep düşük viteslerde gitmek zorunda kalıyordum. Bu ay biraz daha uzun mesafeli yollara gittim arabanın ısınmasına yardımcı oldum böylece ve çok titiz bir şekilde ekonomik kullanma tekniklerini sergiledim ve 290 ykr. a kadar düştüm.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu zamlardan sonra daha ne olacak çok iyi bir rakam bence daha aşağısını söyleyene inanmam

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Opelim netciler olarak dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan bizler neden 19.05.2008 tarihinde bu pahallılığı protesto amaçlı olarak satış istasyonlarından AKARYAKIT ALMAYALIM ne dersiniz dostlar

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Uygulanabilir bir eylem .
Bu herhangi bir ses getireceğini tahmin etmiyorum,geniş kapsamlı bir organize olursa belki.:(
Harcanan yakıt normal sayılacak değerlerdedir.