Arabam gitmiyorr

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2001 model 1.4 16 valfe 90 Hp full bir G kasa astra aldım.aracım gayet guzel ama ufak bir sorunu var sorun nedir anlayamadım. Araçta ilk kalkış anında sorun yok ama 1.vitesten 2.vitese geçirince araçta bi boğulma gibi bi olay oluyor arac gitmiyor.bir kaç saniye sonra düzeliyor ve araç sanki turbo açıyormuş gibi ani bi hızlanma oluyor. bu durum özellikle 2 viteste oluyor.arac kendını toparlayamıyor. BUji ve bobini yeni değişti.. yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorumm..

U_uR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın lpgli mi ??

Eğer öyleyse benzine alıp bir dene istersen bakalım aynı sorunu yapıcak mı ??

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atiker sıralı sistem var. benzinde yapıyordu bobin değiştirdik sorun kalktı ancak lpg de yine yapıyor.
aracı alacağım gün gazı yoktu depo tamamen boş sayılacak miktardaydı aracın eski sahibi o şekilde yuksek devirde kullandı acaba enjektörlere ve gaz filtrelerinde pislik olabilirmi?

U_uR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz ayarında da bi sorun olabilir istersen bi atikerciye uğrayıp 10-20 liraya çözebilirsin gibi geliyo

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 ve lpg li astra g den çok fazla bir performans beklentin olmasın bence.1.6 var bende o bile iyi gitmiyor. ama lpg ile alakalı bir sıkıntı olabilir bahsettiğin.atiker sistemleri sürekli sıkıntı çıkarabilir bilgin olsun..

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundan önceki F astram da 1.4 tü çok memnundum. bundan da çekiş yönündne sıkıntım yok bastımı gidiyor 3 viteste zorlanmadan 3000 devirlerde 100 ü buluyor.ama sorun 2.viteste boğuluyor.sağa ve sola dönüşlerde yavaslayıp dönmek gerekiyor ya durup 1.vitese takıp devam etmem gerekiyor yada 2.viteste boğularak arac gitmeden ilerlemek durumunda kalıyorum.istop edecek seviyeye geliyor

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aracta turbo yok.. cekıs problemı baska sebeplerden kaynaklanıyordur gaz beynıne baktırın ,arıza tesbıt cıhazına sokun,mutlaka cıkacaktır,gecmıs olsun sımdıden..

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aracta turbo yok.. cekıs problemı baska sebeplerden kaynaklanıyordur gaz beynıne baktırın ,arıza tesbıt cıhazına sokun,mutlaka cıkacaktır,gecmıs olsun sımdıden..
evet turbo olmadığını biliyorum örnek olarak belirtmiştim. arıza tespitcihaına sokuılduğunda ateşlemede sorun çıktı buji ve bobin yeni değişti fakat sonuçtan ben tatmin olmadım.eskisine gore sorun daha az ama yinede devam ediyor.gaz ayarına götürecem bakalım sonucu ne olacak.. sonucu sizlerle paylaşırım.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun uğraşlar sonucu aracın sorununu yeniden yazılım yükleterek çözmüş bulunmaktayız..artık kime güveneceğimizi bilemiyoruz aracı sadece sorununu göstermek için götürdüğümüz ustaların her biri baska bir şey çıkardı ve çok yuksek fiyatlar istedi opelim.net sayesinde çözümü buldum.. böyle bir sorunu olan arkaşların öncelikle yazılım yukletmesini tavsiye ederim. yoksa hiç alakasız yerleri değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.. Bilgilerinizee .burdan yardımcı olan olmayan herkeze teşekkürler.