arabam 160 km hızı geçmiyor sebebi hakkında bilgisi olan var mı??

utku3319

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
160 km hızı geçmiyor 5, vitese atınca araba yığılıp kalıyor.arabamı yetkili servise götürdüm fakat anlayamadılar.cihaza bağladılar herhangi bir arıza göstermedi aracım 99500 km de aynı arızayı yaşayan varmı çözümü nedir yardımcı olurmusunuz.

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı tam devirde yada yüksek devirlerde kullanır vites değiştirirsen bıraz daha yuksek hıza cıkabılırsın.. Benım aracımda aynı düşük devirlerde kullanınca yuksek hızlara pek cıkamıyo ama hıc zorlamadan 170 i gördüm.. Fakat aracınızın 160 dan yukarı cıkmamasının sebebı benım dedıgım gıbıde olmayabılır,burada ustalardan artık görüşlerini bekliycez :D

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorunu bende benim EX Zafirada (2.0 DTI-155.000Km) yasamistim ve Marmaristeki Bosch servisinde bakilmisti.Ariza bulunamadi ve PC tek sorun olarak Isitma bujisi arizasi vermisti.Bunu degistirdiler, Hava sensörünü temizlediler sonra sorun düzeldi. Diyeceksinki hizlanma ile Isitma bujisinin ne alakasi var. Orasini bende bilmiyom. Belki sorun Hava sensöründeydi ve temizlenince düzeldi. Isin gerceyi ben nedenini anlamadim.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı tam devirde yada yüksek devirlerde kullanır vites değiştirirsen bıraz daha yuksek hıza cıkabılırsın.. Benım aracımda aynı düşük devirlerde kullanınca yuksek hızlara pek cıkamıyo ama hıc zorlamadan 170 i gördüm.. Fakat aracınızın 160 dan yukarı cıkmamasının sebebı benım dedıgım gıbıde olmayabılır,burada ustalardan artık görüşlerini bekliycez :D

Nasıl yanı 1.6 tp lar 170den yukarı cıkmıyor mu ?

yusufum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aracınızdadamı aynı sorun var bilmem ama daha once seat kullanan bir arakadaşımın başına benzer bir olay gelmişti aynı şekilde 160 km hızın uzerine cıkamıyordu arac sonunda ise yakıttan kaynaklı oldugu ve kullandıgı mazotun kalitesiz oldugu ortaya çıktı sizdede aynı problem olabilir belki

utku3319

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yüksek devirlerdede kullandım aracımı ama aynı sonucu elde ettim servisteki ustalarda denediler ama ilk defa böyle birşeyle karşılaştıklarını belirttiler detaylı incelemeye alacaklarını belirtiler.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerinizi ne zaman değiştirdiniz?lastiklerdende yapar

utku3319

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerimi 6 ay önce 20000 km önce değiştirdim

utku3319

Kayıtlı Kullanıcı