Ankara'daki RALLİYİ POLİS İPTAL ETTİ

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
25 Ekim 2009 Pazar

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Başkent Otomobil Off Road Kulübü'nün düzenlediği 2009 Başkent Rallisi, polis tarafından durdurularak iptal edildi.

Ankara'da bir alışveriş merkezinin önünde başlayan 1. Başkent Rallisi, 11 aracın katılımıyla sabah saat 10.00'da start aldı. Alışveriş merkezinin açık otoparkında ''zamana karşı seyirci özel etabı'' sırasında 3. aracın pisti terk etmesinden sonra polis ekipleri yarışı 10.22'de durdurdu. Yarışın izin kağıdını görmek isteyen polis ekipleri, yarış araçlarını tek tek kontrol etmek istedi. Yarışı düzenleyen yetkililer ve polis ekipleri arasında uzun süren tartışmalar yaşandı. Polis ekiplerinin, alınan iznin kapsamının dışına çıkıldığı ve bazı araçlarda ruhsat bulundurulmaması nedenleriyle yarışın koşulmasına izin vermediği öğrenildi. Polislerin yarışı iptal etmesi kararına, pilotlar ve federasyon yetkilileri tepki gösterdi.

2009 yılı Türkiye tırmanma şampiyonu Burak Nomer, yaptığı açıklamada, ''Biz buraya İstanbul'dan start almaya geldik. 20 senedir yarışıyorum. ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Bize her yerde polis ekipleri yardımcı olurken, burada bizi engelliyorlar'' dedi.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Başımıza taş yağacak, saçmalamışlar resmen!

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha neler duyacağız bilmiyorum..

zaten yarışlar azalıyor, pist kapatılıyor ..

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiyede Otomobil Sporlarını önü açılması gerekirken yeni bi baltalama olayı daha...

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 arabayıda trafikten men etmişler. o arabaların prosedür gereği standarta cevrilip tekrar muayneden gecmesi gerekli ki ralli arabaları hazırlanışlarını bilenler bilir o işin yapılması neredeyse imkansız.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her iki tarafın yetkililerine de günaydın. Madem böyle bir uygulama var dı şimdiye kadar akılları neredeydi.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara emniyet müdürü organizasyonlarada el atmaya başlamış..allah ankaralıların yardımcısı olsun ..yapılan hareket hiç şık olmamış yarış otosuna ruhsat sormak demek..ben senle uğraşırım kardeşim bu organizasyonuda baltalarım kafama göre demek bana göre

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu olay sadece Türkiyede olur.Kıt beyinli, dar düşünceli insanlar...

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şaka gibi :) abarttı bu Orhan Özdemir,tez zamanda çeker gider inşallah.