Ankara Turan Güneş Bulvarı

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu dediğiniz turan güneşin neresinde bende kullanıyorum trt den doğukentte olan güzergahı

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş bey söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Fakat insanda da biraz iş ahlakı olur. İşi düzgün yaptırmak için illaki dürtmek mi, uyarmak mı, ceza vermek mi lazım. Biz de bedenen çalışan insanlarız. Yaptığımız işi ilk önce kendimizin beğenmesi lazım değil mi?

Bu husus benim de en çok üzerinde durduğum şeylerden biridir. Yaklaşık 4 senedir piyasada iş yaptıran, usta peşinde koşturan birisiyim. Piyasada iş yok diyen insanlara artık gülüp geçiyorum, zira bu ortamı kendileri yarattılar. Memlekette bir inşaat yaptırmaya kalktık sahtekar ustalar yüzünden bin defa pişman olduk. 300 TL lik çelik kapıya 900 TL istediler, İstanbul'dan getirttim, benden almadılar diye montaj için ya fahiş fiyat istediler ya da çok işimiz var diye takmadılar. 4-5 ay sokak kapımız koridorda kuzu gibi yattı. Sıvacının ortaya koyduğu işçilik evlere şenlik olduğu için evin bazı yerlerinin tavanına kaplama yaptım. Hadi orası kasaba dedim, İzmir'de 3-4 ay kadar evvel cam balkon işi yaptırdım, malzemeler 3 kerede geldi, şu an camları taşıyan tekerler gevşedi, camları düşecek diye açmaya korkuyoruz adamlar, 15 gün oldu hala onarım için gelecekler. Daha neler neler. Bütün bu eksiklikleri, kötü işçilikleri yapanlar ustalar, muhatap olduğum kişiler ise firma sahipleri. Ustalarını iyi eğitmedikleri için sorumlu olanlar bizzat firma yetkilileridir. Şimdi başka bir cam işim var bu sefer başka bir firma ile çalışacağım. Sonuçta görüldüğü gibi en büyük kaybeden firmada çalışan şahıslar değil firma oluyor. Firma batar çalışan başka bir yerde zor da olsa iş bulur.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belediye çalışanlarından yardım istedim, 8-10 adam aracı omuzlayıp boşta duran tekerlerin altına basamak gibi taşlar dizerek aracı aşağı indirdik. Bugün düşen bilmem kaçıncı araç bu diyerek belediye başkanına da bir güzel giydirdiler böyle iş mi olur diyerek.

Muzaffer bey yanlış anlamadıysam belediye çalışanları dediğiniz asfalt işini yapan işçiler. Başkana niye giydiriyorlar anlamadım (başkanı savunmak için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın). Başkan mı gelip uyarı tabelası koyacak. Kendileri niye koymamış. Asfaltı yapan onlar değilse bile belediye çalışanı değiller mi? Yine de kendileri uyarı tabelası koyabilir. Koyamıyorlarsa da ilgili yerlere haber verebilirler.

Aynen hocam asfalt işini yapan işçiler, sırtlarında belediyenin yelekleri olduğu için belediye çalışanları dedim.

Başkanı savunmak için demediğinizi anladım ancak savuna da bilirsiniz ve sevebilirsiniz de sonuçta demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Herkes sevmek zorunda değil, seveni de olabilir.

Başkana, yaşadığım şehrin bir vatandaşı olarak giydirmek için tonla sebep olduğunu düşünüyorum.

Bir vatandaş olarak başkanın kusurlarını tartışmak yerine işin içinde olmamama rağmen işçilerin gözünden bakmaya çalışacağım. Mesela bir işi çok kısa sürede bitireceğiz diyerek geceli gündüzlü çalışmak zorunda kalabiliyorlar. O kadar efor harcamalarına rağmen emeklerinin karşılıklarını da aldıklarını düşünmüyorum. Belediyede çalışan bir işçinin geliri bellidir sonuçta, bir de bu adamı işi yetiştirmek için gece çalıştırırsa bu adam haklı olarak isyan eder. Bir de mitinglerde, kalabalık gözüksün diyerek otobüs kaldırılıyor ve bu işçiler oralara götürülüyor. Gitmek istemeyen işçiler tehdit ediliyor vs.

Benim düşüncem malzemeler eksik verilmiştir. Atıyorum 1 kilometrelik çalışma alanı için 10 tane uyarı levhası ve 100 kuka gerekirken aynı mesafe için onlara 2 levha ve 20 kuka verildiyse bir yerden sonra haliyle yetmediği için kalan kısımlarda uyarı levhası kalmamıştır. Bu işi denetleyen bir amir de gidip eksiklikleri tespit etmediyse işçiler eksik malzeme ile işi bitirmek durumunda kalmıştır. O amiri oraya koyan da başkanın kendisi sonuçta.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu dediğiniz turan güneşin neresinde bende kullanıyorum trt den doğukentte olan güzergahı

Hocam yol çalışması 1 hafta önce falan bitti. TRT' yi epey bir geçtikten sonra düşmüştüm ben.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bi 10 gün kadar asfaltı atıldı.ışıklar da cumadan beri hepsi çalışıyor şükür ki kazaların haddi hesabı olmadı bir ay içersinde.hepimize geçmiş olsun

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bi 10 gün kadar asfaltı atıldı.ışıklar da cumadan beri hepsi çalışıyor şükür ki kazaların haddi hesabı olmadı bir ay içersinde.hepimize geçmiş olsun

Işıklar yokken Acıbadem Hastanesinin önünde her gün farklı renkte tampon parçaları oluyordu.

Halbuki ışık yok diye daha hoşgörülü ve dikkatli kullanılması gerekir :)

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgörü ve Ankara'nın şoförleri adam sinyal verip usulünce şerit değiştiricem yer vermemek adına üstünüze üstünüze sürüyor.16 yıldır araç sürücüsüyüm.artık ankarada araç sürmekten nefret eder oldum.saygı olmayan kent ankara.elimde olsa kaçacam bu şehirden maalesef tayin durumum sıkıntılı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben kaçtım ;). 44 sene yaşadığım Ankara'dan taşınmak çok zor oldu, doğal olarak yabancısı olduğum İzmir'e alışmam da zaman aldı ama şu an ne iyi etmişim diyorum. Ankara ile bağım tamamen kopmadığı için zaman zaman gidiyorum ama trafik gerçekten çok kötü olmuş, acemilik, saygısızlık, acelecilik had safhada, hoş görü desen neredeyse hiç kalmamış, bana göre üç büyük kent içinde en kötü trafik Ankara'da.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Darısı bize olsun abicim izmir Seferihisar hayaller hayatlar çankaya