ankara girişi kameralı radar ortalama hız 171 km

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bayram dönüşü ayın 19 unda ankara girişinde tam istanbul otobanına girmeden hemen önce bulunan hız ölçen kameralarda plakamı ve son 54 km deki ortalama hızınız 171 km yazdı.Şaşırdım kaldım.Afyondan itibaren kesinlikle 110 u geçmedim.Radarları biliyorum sürekli geçtiğim yer.Acaba böyle birşey başına gelen var mı?Bunun düzeltmek için nereye başvurmak lazım?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Başka araç geçmiş olmasın senden önce bazen öyle oluyor senden önce araç varsa onun hızını alıyor. ;)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enteresan :confused: Sizin yanınızdan başka araç geçmiştir 230-250 ile falan görmemişsinizdir geçerken onun hızıdır belki de :D

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim plakam yazıyordu üstte son hız 80 km ortalam 171 km net bir şekilde gördüm.Hem o gün 171 ortalama yapmak mümkün değildi.Trafik yoğundu.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O radarlar henüz daha deneme aşamasında merak etmeyin ;) bende de olmuştu aynı şekil ama polise sormuştum problem yok dedi ve ceza da gelmedi.

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O radarlar henüz daha deneme aşamasında merak etmeyin ;) bende de olmuştu aynı şekil ama polise sormuştum problem yok dedi ve ceza da gelmedi.

Saygılar.

Aynen duydum bu durumu :) ama orda surat ifadesi çok güzel oluyor o ortalama hızı görünce :D neymişim ulan ben :D

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Saygılar.
Teşekürler rahatladım şimdi.Yoksa 171 le çift katlı ceza yeriz.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde Sivrihisar'dan bir otostopçu polis aldım. :) O kameraların şimdilik karayollarına ait olduğunu, emniyete devredilince ceza kesilebileceğini, kameraların tam randımanlı çalışmadığını, bazen hatalı okuduğunu, emniyet şeridini görmediğini vs. anlattı. Ancak bu kameralar plaka okuyup bir sonraki panoda size plaka ve hız gösteren kameralar.

Bunların dışında şehir içindeki gibi siyah panoda kırmızı halka içinde 110 yazan kameralar emniyete ait ve ölçüm yapıyor. Ayrıca bu tip kameralardan Eskişehir çevreyolunda da iki tane var, giriş ve çıkışta ölçüp ortalama alıyor diye biliyorum. İki kamera arası mola veririm hep :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hakan sorun yapmana gerek yok. O kameralar çin malı olmalı :). Ben yazın 50 senelik aracımla İzmir'e gelirken 35 olan plakamı doğru okuyana denk gelmedim, 65, 85, 05 gibi okuyanlara denk geldim, 130 km yi geçmeyen araba için komik ortalama hızlar gösterdi :). O kameralar yazın sıcağında haşlanıyor, kışın üşüyor, gece karanlıktan korkuyor olmalılar ki saçma sapan veriler gösteriyorlar. Böyle giderse yani kameraları birileri ciddiye alırsa yandık, çok canlar boşu boşuna yanacak demektir. Şu andaki durum resmen "biz yaptık oldu" durumu. ;)